Academy Hawker Tempest mk.V 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Gde 1 tu i 2 RAF masine...Hariken i Tempest uz Spitfajer ikona lovacke avijacije RAF-a ww2.Maketa je tipicna za academy,dobrih detalja,manje omaske,solidnog uklapanja.Uporedo dok je jedna boja u airbrushu farbao sam oba aviona,te tako malo ustedeo na vremenu i slicnom,pa iako je svaka boja ista rezultat je pomalo razlicit u vidu weatheringa jer je dao taj neki smek svakom od ove dve makete.Boje tamiya kao i lakovi,ma sve isto kao u prethodnom postu.Osim pojaseva sve iz kutije.Dekali su druga prica,jer maketu sam kupio polovnu sa dekalima iz Smer kutije,nesto academy dekala i meni nekih nepoznatih u vidu serijala i slovnih oznaka.Ofarbao maketu,pripremio za dekale....rondele se raspadose u sitne komade cim ih voda dohvatila.Kako je maketa bila ofarbana sa sve invazionim prugama nisam hteo da prefarbavam ili dodajem jos pruga za druge oznake,uzeo sam iz viskova rondele,slova nekako nadomestio sekao od O pravio U,serijale sam cetkicom presao sa tamiya gloss lakom i sutradan su bili ok za postavljanje,donekle,te sam te najbitnije oznake spasao.Da napomenem to su bili Propagteam dekali koji su uvek bili dobri za postavljanje.Ukupan rezultat je tu...slike...isto nisu bas naj.
















 

....i zajedno:



Instagram-Peacockscaleworx

Gentleman_M

Moram da se ponovim kao i za Hurricane-a.
Top! Top!  :super

Tomcat

Odlican, a inace posebno volim ove "zajednicke" slike
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

M@rio

Prelep Tempest, još jednom svaka čast!!! :super
M@rio

Miroslav Š.

Два ,,разбијача", одлично испали :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

milan78

Hvala ljudi puno!Znaci podrska u mesecima kad sam pauzirao radove. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

ODLICAN

obe makete su bas lepi radovi.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Već dugo nisam vidio bolje ofarbanog.