Arktika ,project 22220 , Zvezda 1/350

Previous topic - Next topic

Pegi

Trenutno na radnom maketarskom stolu impresivna maketa najnovijeg ruskog ledolomca na nuklearni pogon. Ujedno ovo je i najveci ledolomac na svetu.
Duzina ledolomca  је 173, 3 metra , a visina 52 metra. U stanju je da lomi led debljine 2,8 metara.
Na tom brodu ugradjen je najnoviji sistem nuklearnih reaktora ,,PITM-200", koji se sastoji od dva zasebna reakto sa snagom  175 megavata.
Koliko vidim , bice ovde dosta posla ali kako se Zvezdine makete sastavljaju skoro pa savrseno ne bi trebalo da bude problema.
Necu pisati gomilu teksta , sve o ovom projektu moze se naci na netu a ja cu slikom po sliku pokusati da docaram kako izgleda sastavljanje i na cega treba obratiti paznju pri izradi.








Pegi

Idemo dalje. Mesingani propeleri su odlicno resenje za ovu maketu.Zvezda ovaj set daje uz maketu.Stigle su i boje iz PapirColora uglavnom one kojih treba najvise. Farbanje ce ici paluba po paluba,sa svim  bitvama i konduktima, i onda slaganje i uklapanje







nesha

Ово је супер нешто, Ама не видим прозоре. Јесу их урадили на макету?
Можда сам ћорав

Pegi

Ово је супер нешто, Ама не видим прозоре. Јесу их урадили на макету?
Можда сам ћорав

Pravo da ti kazem nisam ni obracao paznju dok nisi pitao. Sad pogledah i vidim da ima ali u vidu kockica koje se farbaju u crno. Komandni most je od providne plastike ali dotle jos nisam stigao sa radom. Ovako izgleda za sada.





Pegi

Gledajuci klipove i snimke broda Arktika na Yt, vidi se da je svetlo plava boja koja preovladjuje gornjom povrsinom broda  dosta svetlija od one koju je Zvezda dala kao Tamiju X-14 . Vrlo je slicna na prvi pogled i moze da zezne bas kao sto je i mene. Sreca pa sam tek manji deo ofarbao. Guglajuci dosao sam do ovog seta i ko bi drugi nego Ammo Mig.

Posto ne volim da radim sa Ammo bojama (stvar navike ) koristeci uporedne tablice , pronadjoh ovu Gunze H45.



Boje palube je zelena , u semi bojenja je data Tamija XF81 i to deluje kao dobro. U migovom setu je nema. TAkodje tamno plava XF-8 moze da prodje ali ko zeli bas kako je gosin Mig preporucio onda je to convertovana  Gunze H15 mada nema velike razlike. Toiko o izmeni boja iz sastavnice. Cim prefarbam prve delove stavljam slike.

Pegi

Noc je stvorena za neke lepe stvari.





Pegi


Pegi


Pegi

Malo snega na plocu sa nazivom broda.


Pegi


Pegi

Nije jednostavno lepiti ofarbane delove na ofarbano. Posto je brod prilicno saren , moralo je ovako pa posle popravljanje. Jos uvek razmisljam da li da ga prekrijem arktickim snegom.




milan78

Hoce ici neki wash malo da naglasi neke detalje? :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Pegi

Hoce ici neki wash malo da naglasi neke detalje?

Verovatno ali kada ga zavrsim.

Laufer72

Pegi...

Kakva je situacija oko instalacije Windows-a ?
Dekali ili moleraj?

Pegi

Tesko moleraj, maske ili ako neko radi dekale pa jedan po jedan.Ako su uradili dekale za Mi8 mozda ce i za ovo.