Italeri ATR 42 1/144 JAT & Co

Previous topic - Next topic

nebkv

Solidna maketa za sastavljanje,malo dublji paneli ali nije bilo vecih problema iako sam ih ocekivao citajuci
pojedine tekstove po netu
Naravno najtezi deo posla bila je prepravka krakova elisa s obzirom da su nasi bili sa cetvorokrakom(-300),a uz maketu se dobijaju za noviju varijantu(-500)
Uz to postojece je nemoguce iskoristiti pa je potrebno napraviti nove


nebkv

Sa ostatkom JAT kolekcije :)




DC 3 Minicraft
Caravelle Mistercraft
DC 9 AZ model
727 Airfix
737 Eastern Express
Nastavljamo dalje,sledeci ce verovatno biti neki sirokotrupni JAT ;)

Sandman

Vrlo lepa JAT kolekcija, planiraš li možda i BAC 1-11 u dopuni?

najjaci

Jaaao sto je dobra kolekcija  :)
Bravo!
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

nebkv

Hvala :)
Radim prvo one koji su kao tip bili vlasnistvo Jat-a
Verovatno cu nakon toga i "Rumuna" jer je nosio semu jatovog jajeta pa bi se lepo uklopio

Lanmi

Ovo je fenomenalno, mnogo mi se svidja kada vidim kolekcije. Sjajno izgleda. Vidim imas i pratece kolekcije PEZ bombone i pretpostavljam stripove?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

anki

#6
Sjajna kolekcija! Cestitam!

Preporucujem da stavis staklena vrata na tu policu. Greota da ti makete propadnu od prasine.

nebkv

#7
Da,ima stripova ZS,LMS i jos po neke edicije s kraja 80tih i pocetka 90tih(vreme kada sam ih ja kupovao)
Najveci deo Pezova je od supruge :)
Sto se tice prasine,ova soba je dosta izolovana,u selu u kuci.Zbog uv zracenja spustene uvek roletne i prosto se iznenadim da su potrebne godine da se napravi neki minimalni sloj prasine
U stanu imam mnogo veci problem.Tamo se takav sloj stvori za mesec dana pa i manje pa iako vecinu maketa drzim u zatvorenom prostoru nekoliko puta godisnje ide komplet ciscenje
Stara zgrada,u centru grada pa je verovatno to razlog