MiG-29 ViPVO VS 18151, Trumpeter 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Moj za sada peti Trumpeterov MiG-29 je maketa koja predstavlja jedan od aviona iz ruske donacije 2017 godine, jedini u verziji 9.12, ranije ruski plavi 14 sada naš 18151... Negde videh podatak da je to jedan od aviona narucenih od strane Poljske uoci raspada VU ali koji nije nikad isporucen, koliko je to tacno- ne znam. O maketi se sve manje vise zna, ima svojih vrlina i mana ali je svakako svetlosnu godinu ispred Italerija... Boje MrP i Gunze, dekali Lift Here i iz kutije...













Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


najjaci

Steta sto su fotke manje rezolucije pa se ne vidi bas najbolje. Verujem da je uvivo jos bolji.
I nekako imam osecaj da boje vuku na plavu malo vise, mada evo Dragan rece da su oreginal.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

chikavili

@najjaci
Boja moze da vuce na plavu zato sto je aparat lose izmerio "white balance" tako da je tesko preko fotki proceniti stvarnu nijansu. Siva je najgora sto se toga tice i najteza za fotkanje. Dve fotke pod razlicitim uglom mogu da imaju drasticno razlicitu "temperaturu" sive.

milan78

Bas mi se svidja.Mislim da su boje pogodjene.Upravo zavrsavam jedan koji nasledismo od Jna...Kako ti se cine dekali?Ja sam uzeo krstove i brojeve iz starijeg seta LH jer novi set ima skoro pa transparentne dekale koji bi se lepo videli samo ako ih stavis na belo a ne na svetlo sivu podlogu...taj problem imali su dekali prve serije nasih low vis 29ki.A koliko sam uporedio i set dekala radjenih sa 105(poslednja serija ol knights) i set dekala za nove 29ke.
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Dekali su mi, bar za ove iz donacije sasvim OK, jer se i na njima oznake jedva vide, ali mislim da su za ove nasledjene suvise svetle, sem ona prva dva seta, kao sto si uostalom i rekao
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Vladimir

Ф89 НС

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

mikoyan

Standardno odlican rad, a fotke lose kao i moje  :super

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......