FW 190 A8/R2 1/48

Previous topic - Next topic

medico

Ovo je odlična Eduardova maketa Focke Wulfa 190A8/R2 u 1/48 razmeri , sastavljanje je proteklo bez problema a nekoliko manjih zazora rešeno je sa jednim ili dva soja Gunze Surfacer 500. Jedina mana su dekali, oni su  blago rečeno predebeli i skoro potpuno neosetljivi na hemiju za dekale....na nivou Tamiya dekala sa početka 2000-tih...utehu sam našao u restlovima Eduard dekala sa početka 2000tih i home-made šablonima za krstove na trupu i gornjaci krila,
     Farbanje u potpunosti Gunze-konza bojama RLM 74/75/76, minimum vederinga uz korišćenje slikarskih uljanih boja i to za prljanje ali i efekte senki i posvetljavanje nekih panela.

Mašina pretstavlja  FW 190 A8/R2 iz sastava 10.(Sturm)/ JG 3, Memmingen, Nemačka Jun 1944.

Više i veće slike na :
https://medicosmp.blogspot.com/2021/12/blog-post_19.html













Laufer72

Volim ovu "Udet".... šemu....sviđa mi se kako si uradio....jedino mi nije jasno zašto si se odlučio za ovaj "produženi espresso" na  bočnim krstovima ?

medico

Quote from: Laufer72 on 01-01-2022, 18:47:34
Volim ovu "Udet".... šemu....sviđa mi se kako si uradio....jedino mi nije jasno zašto si se odlučio za ovaj "produženi espresso" na  bočnim krstovima ?
Izgleda da je bila praksa u kasnijim fazama rata da se beli balkenkrojcevi na trupu zafarbavaju sivom ili zelenom....na većini fotografija JG3 iz tog perioda se vidi prefarbavanje, negde je to vrlo peadantno bez overspreja a na jednom broju aparata (manjini) da je to rađeno mnogo manje pedantno sto sam ja i pokusao da rekonstruišem. Na nekliliko slika deluje da je cao krst prefarban pa onda preko te površine nafarban novi .

anki


[/quote]
Izgleda da je bila praksa u kasnijim fazama rata da se beli balkenkrojcevi na trupu zafarbavaju sivom ili zelenom....
[/quote]

U pravu si, jedino sto nije to samo kraj rata. Primer je recimo i Tamojin FW-190 A-3 , sema crni 13 , WN 2181. Prilicno rani aparat iz 1942 , srusio se februar 1943. Kako na sastavnici tako i na sacuvanim fotkama lepo se vidi nepravilna fleka RLM 74 u koju je samo upisan beli krst. RLM 74 je i u sredini i van/oko krsta.
Ima fotki ovih IV/JG3 aparata na kojima se vidi da unutrasnjost krsta nije crna.

Mediko , jos jedna vrhunska  tvoja maketa. Bravo!
Kako si na kraju pricvrstio te pancir staklo ploce na poklopac kabine? Pazljiv rad nekim lepkom, lak ili nedto trece?

medico

Moguće je da se išlo na smanjivanje vidljivosti oznaka ako je avion iz fabrike dolazio sa nafarbanim crno belim krstom pa su onda zafarbavali crni deo manje upadljivom sivom .
Pancirna stakla zalepljena oldschool : lepak i dosta pažnje  :cry  Eduard je to mogao malo bolje da reši jer samo 2 ivice su kontaktne i lepe se na ram....mislim znaš i sam imao si istu dilemu samo u 1/72.

djos & filip

Kao i uvek, sjajan rad a tvoje obracanje paznje na detalje je fascinantno.
Svaka cast

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......