Varšavski pakt, I deo- MiG-21PF Rumunija, Eduard 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Drugarice i drugovi, posle nekoliko započetih serija koje su u toku pocinjem jos jednu. Vec duze vreme mi se po glavi motala ideja da radim seriju aviona zemalja clanica nekadasnjeg VU uz pravilo da svaku zemlju predstavlja po jedan avion pri čemu bi to bili sve različiti avioni i u toj ''raspodeli karata'' Rumunija je dobila MiG-21 iliti sto bi moj drug @dragan_mig31 rekao-da se ispoštuje Čaušesku. Rumunija je inace 1965 godine primila 38 aviona Mig-21PF (loklna oznaka RFM) koji su ostali u upotrebi do pocetk 90ih. Maketa je Eduard, odlicna i pravo uzivanje za rad, ono malo problema koje sam imao sam uzrokovao sam nepaznjom... Boje Gunze i AK Gauzy lak. Rumunske zvezde su mislim od Eduard MiG-15a brojevi sa seta rumunskih brojeva iz perioda hladnog rata.















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


VladimirBrankovic


flanker

Nešto mi ne ide ovaj metal koji si izabrao. Mislim da treba da vuče više na belo, kao aluminijum. Ovako ima prejak odsjaj.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

najjaci

Slozio bih se sa flankerom da izgleda dosta reflektivno da ne kazem hromirano ali mozda je to i do ambijenta u kojem je fotografisano. Da je fotografisano napolju na dnevnoj svetlosti mozda bi vise vukao na marinijum.
Bas lep radi a takodje mi se svidja ideja da predstavis svaku clanicu drugim avionom. Pitam se da li je sledeci isto neko od komsija i koja li ce makina biti u pitanju?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

milan78

Pravi nmf.Super i pricica oko toga i bas lepo sto ces da radis i mig25 i mig23... :cheers :pilot
Instagram-Peacockscaleworx

doktor

Vrlo lepo uradjena maketa.

Sto se tice sjaja srebrne boje, u biografiji sovjetskog asa iz Korejskog rata, Nikolaja Sutjagina, pise da su se sovjetski piloti zalili na cinjenicu da srebrna boja njihovih MiG-15 ima daleko jaci odsjaj od one kojom su obojeni americki F-86, sto je posebno izrazeno sa donje strane. Formirana je i komisija koja je trebalo da ispita zalbe, ali do povlacenja osoblja njegove eskadrile iz Koreje, nije bio ikakvih promena

djos & filip

Koja god odluka bila o realnosti sjaja povrsina, meni ovo izgleda vrhunski
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...