Revell Viking Ship 1:50

Previous topic - Next topic

Munja1207

Pozdrav, zeleo bih da Vam predstavim svoju prvu maketu, sticajem okolnosti je to drakar u razmeri 1:50. Koristio sam Revell enamel boje, za wash sam koristio vodene boje i tempere. Najveci poroblem su mi bili dekali. Za njih sam po prvi put koristio Ammo Mig decal set i dekal fix. Nisam koristio plasticno jedro iz kutije nego sam na osnovu njega napravio jedro od platna, opsio na masini za sivenje, zatim sam ga u par slojeva premazao vodom i tutkalom (50:50). Za jedno sam koristio Ammo Mig akrilne boje. Sve kritike su dobrodosle :D











Smrki

Svidja mi se sto si modulirao palubu i napravio razliku izmedju boja pojedinih dasaka. Mozda je samo taj efekat mogao da bude malo suptilniji. Jedro je dobar potez svakako je realnije ovako, mada malo su cudni ovi nabori. U svakom slucaju za prvu maketu to je sve jako dobro, a sad ne posustaj i odmah kreci sledecu  :cheers
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

flanker

Vrlo zanimljivo. Možda je samo jedro prenaborano, ali sve zajedno lep rad. Neka posada bi mu odlično došla, mada je figure u toj razmeri ja mislim teško naći.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Munja1207

#3
Hvala svima. Mislim da je jedno previse naborano zbog vise slojeva vode i tutkala, bilo je bas natopljeno a sa unutrasnje strane se negde blago skorio lepak, sto znaci iduci put manje tutkala vise vode :D
Imam jos 3 broda za rad Ninu, Pintu i Santa Mariju u 1:76, tako da cu greske sa ove makete probati da korigujem. Sto se tice posade imao sam neku ideju ali nisam nasao figure u 1:50