1:72 Sword F3d2 Skyknight

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Jos jedan shortrun i jos jedan oob rad.Dodao sam pojase i to je to sto se tice modifikacije.Sklapanje je srednje zalosno i ova maketa nije za pocetnike.Farbane hataka i ak interactive.Lakovi vallejo.

https://youtu.be/3TyZWyULYBc
























flanker

Egzotika. Jel to tamno siva ili teget u nekoj nijansi? Ili izbledela crna??
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

najjaci

Gane pomislicu da si unajmio neke kineze da stancuju sve ove radove za tebe.
Ajd sto cesto izbacujes radove nego sto zasvaki treci izbacis i video.
Pa covece treba sve to napraviti, postaviti, snimiti, izeditovati... spavas li ti kad?

LM. Dobro si se snasao sa tamnom povrsinom da je razbijes sa chipping-om a i koristio si boju koja nije toliko zagasito tamna tako da se lepo vide detalji.
Jedino sto mi taj chipping na nekim delovima deluje malo genericki odradjen. Kao da si zurio da zavrsis pa si ga onako nasumicno bacio.
Takodje bi mozda bilo zanimljivo da si malko ostavio streak lines od wash-a po krilima onako diskretno razmrljano u pravcu strujanja vazduka.
I na kraju sta se desilo sa ovim sjajnim premazom koji si udario i sa one dve strafte od dekala?

Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

dragan_mig31

Hvala vam drugari.

@flanker Boja je FS15042 Dark Sea blue.Bas je teget uzivo.Inace ovimavioninsu bili farbani i u mat crnu.Ali ja sam morao da uradim u ovoj teget izbledeloj varijanti.

@najjaci Spavam radim sve kao i ostali tako da ne brini :)

Ciping sam radio sundjerom i srebrene boje.Razmisljao sam da to prvo ofarbam u srebreno pa maskolom da izmaskiram ali sam od taj plan odustao jer lik za koga sam radio maketu nije hteo bas toliko izrazit chipping.Slike koje sam nasao online prikazuju bas ovako oljusteni avioni.Neki su mnogo vise a neki puno manje.Streak lines u sive boje bas i ne postoje na pravom avionu bar ne na slikama koje sam nasao.A da bi to radio crnom bilo mi nekako bez svrhe posto je sam jako taman pa bi bilo diskutabilno koliko bi se to na kraju videlo.Sjajni premaz je matiran naravno.Opet na slikama koje su mi dostupni vidi se bas matiran avion.Nisam hteo da radin semimat iako sam o tome razmisljao.Strafte sma izgleda s****o diranjem i to sam primetio tek kad sam prebacio fotke na pc.Sredio sam to naknadno aoi mrzelo me da opet radim fotke.

najjaci

Quote from: dragan_mig31 on 21-02-2022, 15:47:14
Ciping sam radio sundjerom...

Ovo objasnjava zasto mi chipping deluje cudnovato i pomalo nasumicno. Tesko je iskontrolisati spuzvu na malim povrsinama pogotovo oko sitnih detalja panela i useka.
Al dobro ako je lik za koga si radio zadovoljan onda si i ti zadovoljan.
Sto bi rekli mladi win win  :cheers
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

zivorad


dragan_mig31

Quote from: najjaci on 22-02-2022, 17:09:39
Quote from: dragan_mig31 on 21-02-2022, 15:47:14
Ciping sam radio sundjerom...

Ovo objasnjava zasto mi chipping deluje cudnovato i pomalo nasumicno. Tesko je iskontrolisati spuzvu na malim povrsinama pogotovo oko sitnih detalja panela i useka.
Al dobro ako je lik za koga si radio zadovoljan onda si i ti zadovoljan.
Sto bi rekli mladi win win  :cheers

Jeste taki bas.Ali fotke koje postoje ciping je bas ovako neobicsn.Kao da su ga udarali kamenjem.

cherny



najjaci

Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

mutayu

Lepa maketica zanimljivog nocnog lovca!

djos & filip

Lep rad i ne bas toliko cesta maketa.
A sto se tice ljuscenja, svidja mi se.
Na fotografiji pravog aviona izgleda kao da je doziveo napad iz vazduha jata cavki, da ne idem u detalje kojim oruzjem :)
Jos jednom vrlo lep rad.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......