Mig 21bis Condor 1/72

Previous topic - Next topic

Nemanja99

Pozdrav svima!!! :)
Maketa jako dobro poznata svima cuveni condor,pored svih mana na kraju je okej ispala za policu odlicna.Farbano humbrol bojama
Dekali lift here 









:cheers

flanker

Najgori su kod te makete plitki paneli. Nedostaje i adekvatan izduv. Lep primerak u vitrini ili na polici.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

Lepo ti ovo izgleda Nemanja, bravo! Izborio si se sa jako nekvalitetnom plastikom koja, uz pravilnu obradu, daje poprilično tačnu reprezentaciju Miga 21BIS.
Ipak, uprkos tome što obožavam stare makete, zbog čega me neki i kritikuju haha, ovde bih možda napravio presedan. Mislim da bi sebi uštedeo živaca da si se latio Zvezdine makete. Da, ima više delova od Kondora, ali se daleko jednostavnije sklapa, nije skupa, a detalji su lepi.
Svakako, ti si ovo uradio i više nego dobro, tako da pravac na policu i na neki novi projekat!

najjaci

Jedna jako nezahvalna maketa za rad koliko sam imao prilike da vidim i cujem tako da mislim da si izvukao poprilicno dobru stvar u odnosu na ono s cim si radio.
Pohvale za izvedbu i prezentaciju.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Nemanja99


medico

#5
lepo izgleda , pohvala za trud oko urezivanja panela. Bilo bi dobro da posle urezivanja prešmirglas panel linije koje si urezao kako bi skinuo deo materijala koji je urezivanjem istisnut na gore ! Uzmes šmirglu 1000-ku i vodu , nakon toga moze 1500 takođe vodeno šmirglanje . Četkicom sa sintetičkim vlaknima - tvrđom dlakom i tečnim deterdžentom prođeš kroz panele da isteraš svu prašinu od šmirglanja .

Nemanja99

Quote from: medico on 21-03-2022, 17:07:09
lepo izgleda , pohvala za trud oko urezivanja panela. Bilo bi dobro da posle urezivanja prešmirglas panel linije koje si urezao kako bi skinuo deo materijala koji je urezivanjem istisnut na gore ! Uzmes šmirglu 1000-ku i vodu , nakon toga moze 1500 takođe vodeno šmirglanje . Četkicom sa sintetičkim vlaknima - tvrđom dlakom i tečnim tererdžentom prođeš kroz panele da isteraš svu prašinu od šmirglanja .
Hvalaa drugar na savetu! :cheers

nebkv

Odlicno ti je legla zastava na repu,posebno oko one izbocine
Sta si koristio od hemije?
Ja sam nedavno po prvi put imao problem sa zastavom do te mere da sam morao drugi par da koristim a i on nije legao perfektno
Sad vise ne znam da li je do hemije ili su ti LH dekali vec stari pa postaju krtiji

Nemanja99

Quote from: nebkv on 21-03-2022, 22:58:03
Odlicno ti je legla zastava na repu,posebno oko one izbocine
Sta si koristio od hemije?
Ja sam nedavno po prvi put imao problem sa zastavom do te mere da sam morao drugi par da koristim a i on nije legao perfektno
Sad vise ne znam da li je do hemije ili su ti LH dekali vec stari pa postaju krtiji
revell decal soft :cheers

Gentleman_M

Quote from: medico on 21-03-2022, 17:07:09
lepo izgleda , pohvala za trud oko urezivanja panela. Bilo bi dobro da posle urezivanja prešmirglas panel linije koje si urezao kako bi skinuo deo materijala koji je urezivanjem istisnut na gore ! Uzmes šmirglu 1000-ku i vodu , nakon toga moze 1500 takođe vodeno šmirglanje . Četkicom sa sintetičkim vlaknima - tvrđom dlakom i tečnim deterdžentom prođeš kroz panele da isteraš svu prašinu od šmirglanja .

Kada bi svi bili kao Medico, da daju ovako savete mladjim naraštajima imao bi ko da nasledi ovaj hobi i da rade na pravi nacin!!!
Svaka cast, skidam kapu za komentar, savet i objašnjenjem kako da ispravi grešku ubuduce. :cheers

Da ne zaboravim, pohvala i za trud, i za rad na ovoj old school plastici!!!


Pozdrav

Janjic

Kakva ti je plastika pala u šake, odličan si posao odradio! Bravo!

Quote from: Gentleman_M on 22-03-2022, 20:51:01Kada bi svi bili kao Medico, da daju ovako savete mladjim naraštajima imao bi ko da nasledi ovaj hobi i da rade na pravi nacin!!!
Svaka cast, skidam kapu za komentar, savet i objašnjenjem kako da ispravi grešku ubuduce. :cheers

Da ne zaboravim, pohvala i za trud, i za rad na ovoj old school plastici!!!


Pozdrav

Apsolutno se slažem! Nikada napadno ni arogantno nije nametnuo svoje mišljenje, a kvalitetne savjete rado daje, koje sam i ja sam čitao u mojim temama, a često i preko privatnih poruka.
Ako se pogledaju njegovi radovi (a mišljenja sam da su mu radovi među gledanijim na forumu) možda bi i mogao da nastupi sa "visine". Vjerujem da je tu stvar i kućnog odgoja, empatije i naravo želje da imamo što više dobrih radova.
Velikim je lako da gaze, ali je ljepše kad pruže ruku da pomognu pri ustajanju.

Ja se izvinjavam na OT.
凸(¬‿¬)凸

Dejan68

Quote from: Janjic on 22-03-2022, 21:52:04

Apsolutno se slažem! Nikada napadno ni arogantno nije nametnuo svoje mišljenje, a kvalitetne savjete rado daje, koje sam i ja sam čitao u mojim temama, a često i preko privatnih poruka.
Ako se pogledaju njegovi radovi (a mišljenja sam da su mu radovi među gledanijim na forumu) možda bi i mogao da nastupi sa "visine". Vjerujem da je tu stvar i kućnog odgoja, empatije i naravo želje da imamo što više dobrih radova.
Velikim je lako da gaze, ali je ljepše kad pruže ruku da pomognu pri ustajanju.

Ja se izvinjavam na OT.

Mladjo, tvoji komentari nikad ne mogu biti OT.  ;)

Nemanja, cestitke na debelim zivcima.  :super
Mislim da je svaka napravljena maketa bolja od one u kutiji. Samo napred i sad pravac neki prop.  ;)

Laufer72

Ljudi dajmo se koncentrirati...... ova rasprava će dovesti do zaključka da je Medico za primer, mislim stvarno  ;)

dragan_mig31

Veliku pohvalu za trud.Uradio sam ovu maketu pre vise od 15 god i znam kakva je za rad.A ti si tvoju odradio sasvim solidno.