Hurricane Mk.I, AIRFIX, 1/48, VVKJ

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

Hawker Hurricane Mk.I 2317, 105.eskadrila, 33.vazduhoplovna grupa, 4.lovački puk VVKJ novembar 1940 – april 1941.
Eduard #491104, FE1105 i EX712
Exotic Decals (#ED48003)












































Tok rada se može videti ovde http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,26357.0.html

:cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

milan78

Odlican hariken!Jedino si mogao da izbusis rupe za cevi mitraljeza. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

YU-DFY

Majstorski! Narocito mi se svidja prljanje i sencenje.  :god

Laufer72

Odličan  rad, čestitam ....

par razmišljanja šta možda može drugačije... bez ideje da se pravim pametan već kao da je moja maketa u ovoj fazi i ono nešto me nervira  ;)

1. gazne površine (crne) dekal ima silveringa, greota (možda ipak prefarbati, ne znam ima li snage?)
2. sa donje strane belo krilo pod efektima prljanja (very nice) ostatak aviona nepipnut .... možda i jeste ali trenutno je baš u kontrastu, bar na slikama
3. kad sam pratio projekte u radu radovao sam se za pilota  :), de je nestao frajer, zna li se ?

Sve najbolje i što više maketarenja  :cheers.

Miroslav Š.

Gospodo, hvala vam na javljanju i komentarima :cheers

Milane, sasvim si u pravu, imam na spisku te radove pod ,,probušiti rupe za mitraljeze" i promaklo mi je ali ću svakako to uraditi :cheers

Laufer72, taj mali podli silvering mi je promakao, video sam ga tek na fotkama  8) ali nije tako strašan. Te gazne površine sam svakako imao nameru da menjam kao i da postavim novu antenu, ova mi je nekako na posletku traljava. Svakako da će biti snage za sve to, maketa me je malko namučila tokom rada ali mi je i pružila ogromna zadovoljstvo. Ipak, tema (VVKJ) je ta koja daje snagu i volju da se još malko digne lestvica (samome sebi) i da se u vitrini nađe pristojan Kraljevski Hariken. Sledeći je na redu ,,platneni" iz Zmaja.

To ,,crno" krilo je takođe tretirano i na prirodnom svetlu se lepo vide radovi ali na ovim snimcima koje sam uradio (nisam baš majstor fotografije) tih efekata uopšte nema tj. nisu vidljivi. Probaću čim dospem da uradim još par snimaka pod drugim svetlosnim uslovima a možda i malo bolje da naštelujem parametre na foto aparatu...

Frajer Momčilo se još uvek farba, nikako ne mogu da potrefim nijansu uniforme koja bi mi se svidela. Radim na osnovu originalne uniforme koja je bila izložena u beogradskom Domu Vojske tokom izložbe April 41.
Siguran sam da će i on biti uskoro uz Hariken i vrlo verovatno završen Bf-109E-3 iz 6.lp

Igore, prljanje i senčenje su mi omiljeni delovi rada i za to kao uzor najviše koristim knjigu WARBIRDS (THE AVIATION ART OF ADAM TOOBY). Adam je vrhunski ilustrator :cheers

Još jednom vam se zahvaljujem na komentarima tokom rada (ovde na MK i u privatnim prepiskama), bili su veoma od koristi :cheers :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Tomcat

Lep Hariken, ja se nakanjujem u 1/72 ali onaj "sarenjiji"
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

chikavili

Quote from: Miroslav Š. on 05-04-2022, 19:22:58
To ,,crno" krilo je takođe tretirano i na prirodnom svetlu se lepo vide radovi ali na ovim snimcima koje sam uradio (nisam baš majstor fotografije) tih efekata uopšte nema tj. nisu vidljivi. Probaću čim dospem da uradim još par snimaka pod drugim svetlosnim uslovima a možda i malo bolje da naštelujem parametre na foto aparatu...
Kada postoji veliki kontrast na fotografiji, neizbezno je da se izgube neki detalji ili na svetloj ili na tamnoj pozadini. Ljudsko oko se prilagodjava onome sto je trenutno u fokusu (ili tamnu ili svetlu pozadinu) pa se zato uzivo bolje vidi. Jedini nacin da to postignes na fotografiji je da probas HDR kompoziting iz vise fotografija sa razlicitim svetlosnim podesavanjima na aparatu (znaci, ne mislim na kvazi hdr filtere, nego na pravi hdr uz pomoc nekog softvera za obradu). Samo pazi da ne preteras sa hdr-om, da ne bi izgubio na realisticnosti prikaza.

najjaci

ChikaVile svaka ti je ko u Njegosa, od rijeci do rijeci. Inace vecina modernih telefona imaju HDR opciju prilikom slikanja pa ko zeli nek proba. Naravno ipak to nije isto kao kad sam uzmes aparat pa skljocnes par fotki razlicitih expozicija i onda sednes za komp da sam nadjiras HDRI kako tebi odgovara. Eto odoh u OT.

Inace po meni su ove fotke super ispale isto kao i sam rad. Cisto, precizno i jasno.
Takodje mislim da bi se efekti na crnom krilu i videli da je slika nesta vece rezolucije ili da je uslikan neki detalj u makro modu.

Sve najjace.
Hepi modeljing  :caooo

Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

relja

Lep rad, "za referencu". Sad vidim gde sam sve omanuo sa ovim mojim u 1/72  :D
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"