Mitsubishi Lancer Final Edition 1/24 Aoshima

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Pozdrav svima ,jos jedna Japanska ikona u radionici.Ovaj put legendarni Mitsubishi.Ovo je finalna edicija Lancera koji je uradjen u samo 1600 primerka za kraj jedne ere
Maketa dolazi od Aoshime,koja perfektno radi posao i postaje mi pored Tamiye jedan od favorita.Kao sto sam ranije pisao vezano za Aoshimu ovo je model koji je vec malo u gornjoj lestvici sa cenom,ali nista preterano jer model ne sadrzi mnogo komplikacija i detalja da bi cena isla visoko,to je bar neka njihova politika koju sam uspeo da ukapiram
Maketa je zaista perfektna,nemam apsolutno nikakvu dilemu.Dosta je detaljna,sama karoserija se sklapa iz nekoliko delova od branika,haube do pragova.Vesanje se moze namestati tj birati opcija da bude normalna ili spustena,sto je sjajno
Svetlosne grupe su takodje posebno uradjene i izgledaju neverovatno realno.Enterijer je bukvalno preslikan
Jedina zamerka je to sto model nema motor,to bi ovoj maketi dalo final touch ali dobro
Sve u svemu maketa koja se mora imati i koja je dosta trazena
U sledecim objavama cu vam pokazati gradnju modela,posto sam pretrpan poslom,nisam stigao da maketu slikam pre gradnje da vidite kako to izgleda,ali boze moj bice prilike

U nastavku cu vam pokazati gradnju enterijera,trudio sam se da to sto realnije prikazem,naravno nista spektakularno nisam dodavao jer ljudi zele da sto jeftinije prodju...











Posle enterijera dosao je red na podvozje automobila,podvozje je prepuno detalja i zaista sjajno izgleda kada se to sve sklopi sa diskovima,izduvnom granom















Posle radova na enterijeru i podvozju usledili su radovi na karoseriji
uradio sam boju u pitanju je British Green i krov u crnoj boji izgled karoserije tj boja je izbor klijenta i mogu reci da je ispalo odlicno





Pre lakiranja i pioliranja uspeo sam da kompletiram enterijer










najjaci

Svaka cast na detaljima, pogotovo enterijera i instrument table. :bravo

E sad da me ne razumEte pogresno ali ali volan cajger i papucice su vam na kontra strani  :zvizduc
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

SerbiaModelkits

Nastavak radova na Micubisiju,uradjeno lakiranje i poliranje









Zatim sam krenuo u postavljanje providnih delova tj prednja svetla i stop svetla,kao i jos neke detalje kao sto je na primer ova mreza na prednjoj maski.U kompletu stize ona klasicna plasticna za komarnike,ali sam tu zamenio ovom metalnom koja daje totalno drugaciji izgled i estetiku







u toku dana cu objaviti slike finalnog rezultata

The collector

Jako lepo izgleda, pogotovo lak jer ovo mora da je neki 2k i slican lak ili si jako dugo cekao pa polirao tamiyu. U svakom slucaju bravo.
You can't buy happiness, but you can buy model kits...

SerbiaModelkits

Quote from: The collector on 13-04-2022, 09:49:21
Jako lepo izgleda, pogotovo lak jer ovo mora da je neki 2k i slican lak ili si jako dugo cekao pa polirao tamiyu. U svakom slucaju bravo.
Hvala druze, 2K je u pitanju,jedino sa njim se mogu dobiti ovakvi rezultati i da bude dugotrajno

SerbiaModelkits

Pozdrav svima ,evo finalnog rezultata i zavrsenog modela makete Micubishi Lancer. Kao sto ste videli,ne mnogo komplikovan model,ali zaista kvalitetno i verno uradjena.Tako da svaka moguca preporuka za brend Aoshima.
Postavicu slike na beloj i crnoj pozadini




























Roberto

Opet "se negde guram" ...    :(
Lancera več više godina vozi "rely trkač" Darko Peljhan iz mog grada (Idrija).

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

SerbiaModelkits

#7
Quote from: Roberto on 14-04-2022, 14:24:53
Opet "se negde guram" ...    :(
Lancera več više godina vozi "rely trkač" Darko Peljhan iz mog grada (Idrija).






Taman posla kolega,korisna informacija.Iskreno nisam imao pojma.Hvala puno