"Štit 2022"

Previous topic - Next topic

Ziggy

Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

Lykos

Potemkinova sela...

najjaci

Potemkinova ili Spanska ali kupuju se Rafali, Mistrali i ostali Mirazi... avioni kamioni...
LM, kad izuzmemo sve te gluposti, meni je bilo zanimljivo s obzirom da nemam bas svaki dan prilike da izbliza razgledam celicne ptice i po jos koje djakonije. Primetio sam da je MK Oluj bio prisutan u jednom od hangara gde su bili i simulatori. Nazalost u zurbi nisam stigao to da overim.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

relja

Majka svih pitanja je: šta će da bude "L-19"?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

YU-DFY

QuoteMajka svih pitanja je: šta će da bude "L-19"?

Bice "nevidljivi"  ;D ;D ;D

relja

Quote from: YU-DFY on 01-05-2022, 08:05:41
QuoteMajka svih pitanja je: šta će da bude "L-19"?

Bice "nevidljivi"  ;D ;D ;D

Po meni, možda i grešim, glavni motiv svega ovoga su provizije u trgovini oružjem... velike provizije. Državna kasa je u rukama ljudi koji nemaju problem sa prekomernim zaduživanjem sa jedne, i napumpanim cenama goriva, "muzičkim dinarom" za mobilne telefone i sl sa druge strane... i zdravstvenim sistemom koji se drži na entuzijazmu lekara i sestara (bio svedok poslednjih godina). A da bi se vojska održala na okupu i da bi se osigurala kakva takva podrška, potrebne su i "igračke" i ona nada "biće bolje, naziru se bolja vremena" kod mladih kadrova koja neminovno izvetri posle par godina u službi.
Samo, izbor novog "L"-a, tačnije izbor "dobavljača", na stranu izvori finansiranja, je spoljnopolitička odluka sa dugoričnim posledicama, i trebalo bi da nas sve zanima.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Pedja

Quote from: relja on 01-05-2022, 12:20:23
Quote from: YU-DFY on 01-05-2022, 08:05:41
QuoteMajka svih pitanja je: šta će da bude "L-19"?

Bice "nevidljivi"  ;D ;D ;D

Po meni, možda i grešim, glavni motiv svega ovoga su provizije u trgovini oružjem... velike provizije. Državna kasa je u rukama ljudi koji nemaju problem sa prekomernim zaduživanjem sa jedne, i napumpanim cenama goriva, "muzičkim dinarom" za mobilne telefone i sl sa druge strane... i zdravstvenim sistemom koji se drži na entuzijazmu lekara i sestara (bio svedok poslednjih godina). A da bi se vojska održala na okupu i da bi se osigurala kakva takva podrška, potrebne su i "igračke" i ona nada "biće bolje, naziru se bolja vremena" kod mladih kadrova koja neminovno izvetri posle par godina u službi.
Samo, izbor novog "L"-a, tačnije izbor "dobavljača", na stranu izvori finansiranja, je spoljnopolitička odluka sa dugoričnim posledicama, i trebalo bi da nas sve zanima.
Naravno da nas zanima,ali nećemo odlučivati,oduvek bilo (od Vujice,1903. pa 1941. i dalje) i biće.