HMS Sheffield D80; Cyberhobby 1:700

Previous topic - Next topic

InFlames

Na danasnji dan ispred 40 godina, argentinski pilot Super Etendara je sa raketom Exocet pogodio britanski razarac tipa 42 HMS Sheffield kot Falklanda.

Maketa je napravljena kao uspomena na tragicne dogadzaje koje sam pratio na TVu kao djete.

Clanak o incidentu, upustva kako napraviti tacnog Sheffielda u Falklandskoj shemi i puna galerija na mom blogu:
https://vvsmodelling.com/2022/05/04/hms-sheffield/








najjaci

Bas lepo i efektno izgleda sa sve ovom vodenom povrsinom  :cheers
Takodje sve pohvale za prezentaciju. Lepe i jasne fotografije.

Sto se tice tragicnih dogadzaja bio sam tek rodjen kad se sve to desavalo, ali nekako i kasnije mi je ta imperijalisticka strana uvjek delovala kao agresorska.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

InFlames

Hvala ti!

Ma znas kako je - uvijek je neko agresor, samo je odvisno sa koje strane pratis. A mornari, piloti, vojnici,... bilo koji su, bore se za svoje, a na kraju krajev, svi su samo lutke u rukama politike... Ja vidim svaki gubitak zivota kao tragediju... Zato ce vjerovatno i sledeci brod biti Moskva.

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

medico

Quote from: InFlames on 04-05-2022, 12:32:07


Maketa je napravljena kao uspomena na tragicne dogadzaje koje sam pratio na TVu kao djete.



Zanimljivo ! To je bio i moj " prvi rat " imao sam 8 godina i bio sam fasciniran, gledao sam sa dedom i jedva sam čekao da počne dnevnik u 19.30h.... pre toga smo gledali crtani film u 19.15h  :hahaha