Jeep Willys - Tamiya 1/35

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo mi je drugi Jeep Willys od Tamije u razmeri 1/35. Nisam hteo da radim jos jedan Olive Drab tako da sam potrazio na netu sta ima od zanimljivih sema. Nasao sam dekale za Kanadski Jeep od firme Echelon Decals (iz Singapura!). Dekali su fantasticni, tope se odlicno uz Mr. Mark Softener (zeleni). Maketa je pravljena pravo iz kutije i farbana je sa Vallejo i Tamijinim bojama dok je weathering uradjen za AK wash-om, olovkama i pigmentima.

Maketa br. 13 za 2022.










flanker

Lepo, mada je meni lično najinteresantniji Jeep korišćen od strane SASa.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

najjaci

Lep i prepoznatljiv tvoj rad.
Mozda bi samo ocekivao da ispod haube bude garavije i ovaj deo gde noge dodju tu kod papucica da bude prljaviji i pohabaniji.

Inace meni se bas svidja to sto sto si se odlucio da uradis ovakvu verziju, nesta novo nesta divlje.

I zemljace kad pre stize do makete br 13 za ovu godinu?
:cheers
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

djnik

Quote from: flanker on 12-05-2022, 12:16:16
Lepo, mada je meni lično najinteresantniji Jeep korišćen od strane SASa.

Hvala! I taj će da dodje na red, moguće u 1/48!

djnik

Quote from: najjaci on 12-05-2022, 13:27:42
Lep i prepoznatljiv tvoj rad.
Mozda bi samo ocekivao da ispod haube bude garavije i ovaj deo gde noge dodju tu kod papucica da bude prljaviji i pohabaniji.

Inace meni se bas svidja to sto sto si se odlucio da uradis ovakvu verziju, nesta novo nesta divlje.

I zemljace kad pre stize do makete br 13 za ovu godinu?
:cheers

Razmišljao sam da isprskam malo ulja ispod haube ali nisam, videcu ako ima neka dobra referenca kako da se zaprlja.

Sto se tice brzine kod mene kad prodje smirgla i git faza onda krene relativno brzo i radim uvek po nekoliko maketa. Videcemo kako će ići dalje ove godine...