Kamov Ka-28 Helix, Hobby Boss 1:48

Previous topic - Next topic

chikavili

I dalje me drzi ovaj helikopterski virus, pa tako novi dodatak kolekciji. Kit je Hobby Boss-ov Ka-27 sa dodatim "Heli cast" rezinskim spoljnim rezervoarima i Begemot dekalima. Zao mi sto sam se kasno setio, pa nisam nabavio jos nesto od tih rezinskih dodataka, da bude bas identican nasima.
Kit je odlican i jako detaljan. Greota sto se detaljan enterijer ne vidi na sklopljenoj maketi.

















najjaci

#1
Sta reci chikaVile sem, E svaka t' cast  :mjetal
E da t' kazem, bas lepo odradjeno i odlicno prezentovano.  :cheers
Naziru se cak i ti detalji enterijera koje spominjes samo kad se fotke malo detaljnije pogledaju.

Inace bio sam ubjedjen da te drzi 3d print virus  :zvizduc
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Tomcat

Meni se jako svidja, posebno sto mi je Ka28 jedan od omiljenijih helikoptera
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

chikavili

Quote from: najjaci on 13-05-2022, 17:41:06
Inace bio sam ubjedjen da te drzi 3d print virus  :zvizduc
Kombinovani  ;D
Zbog tog 3d print virusa sam ovaj Kamov radio 2 meseca ;)

zivorad


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Eh kad sam ja radio ovo u 72ci pa pravio unutrasnjost....i kad sklopis slabo sta se vidi.Lepa maketa bas.Svaka cast.Jedna maaaala zamerka,vrhovi elisa su bili zuti,a onaj crveni poklopcic je bio jarko narandzast.Sitnice nista specijalno,ali recimo reference si mogao da nadjes kod muzeja...sto ne umanjuje vrednost makete kao celinu. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Zing

Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

chikavili

Quote from: milan78 on 13-05-2022, 22:02:41
Jedna maaaala zamerka,vrhovi elisa su bili zuti,a onaj crveni poklopcic je bio jarko narandzast.Sitnice nista specijalno,ali recimo reference si mogao da nadjes kod muzeja...sto ne umanjuje vrednost makete kao celinu. :cheers
Da, znam da su vrhovi na Heliksu kod muzeja zuti, ali nesto nisam smeo da se oslonim na to kao referencu posto je sve na njima prilicno izbledelo, a na skoro svim fotkama Ka-27/28 ti vrhovi su crveni. Jako su retke dobre fotke nasih Ka-28 iz vremena kada su bili u upotrebi u SFRJ.
Zadni poklopac sam ofarbao u neku narandzasto-crvenu, ali je ispalo tamnije (crvenije) nego sto sam ocekivao.
U svakom slucaju, hvala na sugestiji.