Eduard Spitfire Mk.IXc

Previous topic - Next topic

M@rio

Maketa iz kutije 70121 profipack a tako je i urađena (iz kutije). Prava uživancija za sklapanje, ali to više-manje znate...Maketa bi trebalo da predstavlja avion na kome je leteo Pierre Clostermann, Jula 1944. Farbano Model Master enamel bojama. Voš i prljanje Revelov set.












To je to za sada!
Veliki pozdrav! :caooo
M@rio

milan78

Odlican je!Mislim da je to najbolja maketa spita do sad.Treba je imati. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

VladimirBrankovic

Bravo druže! Izgleda vrhunski! Model master, ako se dobro sećam, ima najbolje nijanse za Britance, ako govorimo o enamelima, naravno... Prljanje i vedering generalno su odradjeni kako treba.... Nema šta da se doda! Well done pal!
Eduard je zaista napredovao poslednjih desetak godina. Od šort ran firme, u rangu RS-a i KP-a, došli su do, maltene, savršenstva. Ipak, negde mislim da preteruju sa brojem delova... Lepo je to, puno detalja i tako dalje, ali nepotrebno "palamudjenje" za Spita u 1:72... To je prcko vitaminče, ne vidi se ništa... ali dobro, to je njihov stil, preživeće se...

djos & filip

Odlican rad i veoma lep krajnji rezultat.
Mala sugestija a nece ti biti problem da dodas, stavi tacke zelene i crvene na poziciona svetla na krilima......izvini volim Spitfajere pa moram da zakeram :)
Jos jednom, svaka cast na radu, verovarno na prirodnom svetlu izgleda jos mnogo bolje.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

najjaci

Kao po obicaju lep rad komso  :cheers
Mozda samo malo suptilnije da si odradio curenje ovog ulja tu gde je kapotaz.
I gde iskopa Model Master? Odavno nisam video te karakteristicne staklene bocice, miris i etiketa mi ostali urezani u secanje jos od detinjstva...
LM. Jesi li ovaj post shading, koji je bas lepo lego sa gornje strane, radio isto sa MM?

P.S. Nabavicu ti fotografa za ubuduce da ti profi uslika ove lepotane  :zvizduc
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

M@rio

Quote from: djos & filip on 15-05-2022, 22:04:43
Odlican rad i veoma lep krajnji rezultat.
Mala sugestija a nece ti biti problem da dodas, stavi tacke zelene i crvene na poziciona svetla na krilima......izvini volim Spitfajere pa moram da zakeram :)
Jos jednom, svaka cast na radu, verovarno na prirodnom svetlu izgleda jos mnogo bolje.
Pozdrav

Moja greška... :zvizduc
Biće odrađeno, ne znam zašto sam to preskočio???

Pozdrav!!! :caooo
M@rio

M@rio

Quote from: najjaci on 15-05-2022, 22:21:41
Kao po obicaju lep rad komso  :cheers
Mozda samo malo suptilnije da si odradio curenje ovog ulja tu gde je kapotaz.
I gde iskopa Model Master? Odavno nisam video te karakteristicne staklene bocice, miris i etiketa mi ostali urezani u secanje jos od detinjstva...
LM. Jesi li ovaj post shading, koji je bas lepo lego sa gornje strane, radio isto sa MM?

P.S. Nabavicu ti fotografa za ubuduce da ti profi uslika ove lepotane  :zvizduc

Model Master su po meni bile jedne od najboljih enamel boja ikada. A imam ih još dvadesetak u raznim nijansama od ko zna kad?!
Post shading nije rađen MM bojama...Koristio sam Revelov set za vedering.
Što se tiče fotografa, ja nemam ništa protiv! ;)
Pozdrav!!! :caooo
M@rio