J21 Jastreb

Previous topic - Next topic

najjaci

Znam da sam vec poprilicno oksnio sa ovom temom i da joj mozda mesto nije ovde al to ce vec moderatori videti jer nisam znao gde da ubacim.
LM.
Pre par nedelja, vodeci klinca u Beo Zoo Vrt, primetih da se u dvoristu texnicke skole Petar Drapsin odvijaju nekakvi radovi. I prvo sto mi je zapalo za oko da u dvoristu vise nema cuvenog J21 koji je tu stajao decenijama. Secam se jos kao klinac krajem osamdesetih kad bi 24-kom prolazio tuda sa dedom da mi je on uvek pokazivao prstom na Jastreba.
Znam da su ga tako isto jednom prilikom restaurirali i dali mu novi izgled. Ali cisto sumnjam da je ista stvar i sad u pitanju posto kada sam ga poslednji put video nije delovao oronulo.
Ima li ko ikakvih informacija o cemu se zapravo radi?







Slike su iz privatne kolekcije i datiraju od 2012
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Pvkv

Ja sam ucenik u skoli pitali smo profesore neke nisu ni oni sigurni , ali verovatno  restauriraju celu ogradu i njega. Skoro su i miga bili ponovo ofarbali posto su bas bili u losijem stanju, a pogotovo j21 na kojem se zabokrecina krenula pojavljivati.  ;)

imalko

#2

najjaci

@Pvkv Hvala na informacijama iz prve ruke. Ne kaze se za djaba na mladima svet ostaje. Inace mig-a nisam video kako sad izgleda zato sto je zavucen tamo dublje u dvoristu

@imalko Da li verovati telegrafu i zutoj stampi? Ali ne bi me cudilo da to i urade. U svakom slucaju hvala za vest.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi