Monogram A-4 1/48 Letece Zvezde What IF?

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Ovu maketu dobio sam besplatno u istoj kutiji u kojoj je bio Esci A4. Prodavac verovatno nije imao pojma da su unutra 2 makete, ani ja nisam imao pojma dok nisam dosao kuci :-) Esci je bio kompletan ali ovoj maketi je nedostajao canopy i ceoni vetrobran. Pokusavao sam da nadjem rezervni bezuspesno ali mi je u pomoc izasao moj dugogodisnji (bolje reci decenijski) prijatelj (31 godina prijateljstva) Nesa Miklusev. On je uradio canopy od celoluida koristeci hasegawin canopy. Dekale takodje nisam imao pa mi je palo na pamet da uradim jedan What If projekt. Dugo sam razmisljao sta bi ti moglo biti. A4 je po meni prelep avion i bio bi pravi pogodak da ga je RV i PVO nabavio. Zato sam se odlucio svakako za nase oznake. Dobio sam ideju da uradim A4 u bojama Letecih zvezda jer J-21 u 1/48 nema i ko zna kada ce ga biti? Bio sam u deficitu rondela RV i PVO pa sam se odlucio za rondele VVKJ, odnosno sta bi bilo da Jugoslavija nije bila uvucena u WWII i da je ostala kraljevina u nekom recimo okrnjenom obliku. Necu dalje da sirim pricu jer cemo otici previse u politiku.
Evo i nekoliko fotografija.




















najjaci

Odlicna ideja i dobra izvedba.  :cheers
Jedino sto je moje licno misljenje da bi mu petokraka nekako bojle stajala.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Fredi

Fantastična ideja a još bolja prezentacija uradjenog  :bravo :bravo :bravo

doktor

Svaka cast na ideji, ' what if' je moja omiljena tema!!! Naravno i na vrlo lepo uradjenoj maketi.

Monogram je isao ispred svog vremena, da se tako izrazim, jer su neke od njihovih maketa bile sa izuzetnim detaljima, npr P-39, P-51, [mislim na 1/48]; F-4 C/D kako u 1/72, tako i 1/48, a rekao bih i A-4 itd itd.

A-4 i F-5E za RViPVO bi bili prava stvar. Rece mi svojevremeno prijatelj, koji je pilot po profesiji, da su T-33, F-84/86 bili neverovatan tehnoloski skok za nase vazduhoplovstvo

Drale

Slazem se da bi petokraka bolje stajala. Inace, na zastavi kraljevine, plava boja je bila svetlija, pa bi verovatno i plava na krilima morala biti svetlija.
Doduse, mislim da je i SFRJ, jedno vreme razmatrala nabavku ovog aviona, tako da je realno da je mogao biti ovakav.
Svejedno, rad je odlican i za mene licno najbolja sema koju sam ikad video na maketi ovog aviona.
Sve cestitke.D