MIG-29 9.12 IRIAF 1/72 Trumpeter By Vladimir Branković

Previous topic - Next topic

Jovac

Pozdrav drugari, evo još jedne makete našeg drugara Vladimira Brankovića. Zamoljen sam da okačim slike , a više o samoj maketi i svom radu , reći če autor. Evo slika.










VladimirBrankovic

Dakle dragi drugari: Trumpeterova maketica, vrlo dobro poznata široj javnosti, tako da neću mnogo da palanudim.... Dekali su iz seta Dream models, lepe se dobro, tanak film.... Malo sam preterao sa vederingom, mada mislim da nije big deal jer su iranske mašone stvarno katastrofa hahhahsh! Tako da... pucajte!!

najjaci

Meni se bas svidja to sto si naglasio taj wedering. Stvari treba akcentovati. Pa svi volimo ljepotice sa naglasenim oblinama  :naughty
Takodje odlican izbor za IRIAF.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

anki

Mene interesuje da malo prokomentarises ako znas zasto i kako ova sema? Malo istorije , namene, doktrine  upotrebe i tako dalje sta god si istrazio jer je izbor kamuflaze jako neobican i nemam ideju zasto bas ovakve boje.
Rad je dobar ali kao sto si i sam primetio to prljanje...... mislim ajde sto ga je mozda vise ili taman nego sto se bas vide nezaprljane linije koje prate okvir panela pa je malo neprirodno......

VladimirBrankovic

Dakle, Migovi 29 su ušli u upotrebu IRIAF 1992. godine. Kupljeno je 2 ili 3 (polovne) eskadrile od Rusa, uz rezervne delove. Postojao je plan i da se otkupe mašine od Moldavije ali Ameri su to, naravno, osujetili. Elem, ne postoje tačne boje, svaki je, maltene, ofarban drugačije, pa je jedina opcija nagadjanje po slikama. Posvetljivao sam H45 za plavu, dok je žura- braon rana RLM 02. Kome se svidja kombinacija- svidja, kome ne- ne, meni ovo liči. Što se vederinga tiče, kao što rekoh, igrao sam se. kako sa vošem tako i sa posvetljivanjem i potamnjivanjem nijanski.... Namenski sam ostavio neke panele svetlije....

milan78

Sto se tice boja i samog vederinga maketa je super.Jedino bih ja promenio boju one oplate iznad izduva u neku aluminijum boju jer to je tako na svim 29kama,i izduv bih u gun metal ili burnt iron.Tu si se nesto zaigrao.Domaci si uradio,iriaf 29ke uglavnom imaju 4 podvesne tacke,ali i neki primerci sa ovim orlom imaju neke velike bele antene iza kokpita i ispred prednjeg tocka,sto opet moze da bude primerak koji jos nije prosao tu njihovu modifikaciju.Svakako dobar rad. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Najbitnija stvar je da se tebi svidja... Licno ne smatram da si preterao sa prljanjem, ali kritika bi, sto se mene tice isla na spoj gornjeg i donjeg dela krila i sto si panele sa obe strane nosa (istini za volju Trumpeter je tako izveo spoj polutki da su ti paneli ozbiljno ugrozeni prilikom sastavljanja) ,pretpostavljam, prilikom obrade spojeva potpuno ismirglao... Mislim,nista bitno, ali meni su ti paneli nekako upadljivi pa uvek obratim  paznju na njih
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

VladimirBrankovic

Dakle, kada su u pitanju izduvi, slažem se da su malo prenaglašeni, trebalo je to malo suptilnije da bude. Video sam neke fotografije Gde su izduvi vrlo interesantni i šareni pa sam pokušao to i da reprodukujem. Nemam pozamašno iskustvo sa toniranjem metalnih delova pa je takav rezultat, na kraju, "danak neiskustvu". Verujem da će sledeći put biti daleko bolje, što je i normalno, uz svaku maketu naučim nešto novo.
U potpunosti se slažem sa spojem donje i gornje polutke krila, nisam obratio pažnju na vreme, pa je kasnije bilo teško sanirati. Trumpeterova maketa pati od problema koji se zove "previše finih detalja". Zbog toga se lako izgube šmirglanjem a teško ih je kasnije, u potpunosti, vratiti, pa su sigurno mnogi trajno izgubljeni. Šta je, tu je, u suštini sam zadovoljan, maketa je za policu dušu dala, što je meni sasvim dovoljno... Prvenstveno hvala na konstruktivnim kritikama a potom i na pohvalama!

djos & filip

Pored vec konfuzne fotografije gde uvek neki detalji odvlace paznju sa makete i prevelikog kontrasta makete i pozadine, ovo je drugarsko zacikavanje, odlicna maketa, prateci rad znam da si se bas trudio oko ostarivanja je smo gledali slike gde avion bas izgleda ovako sareno.
Boje su pogodjenje, meni smeta malo ovoliki sjaj ali kao sto rekoh po uporedjivanju sa nekim od fotografija to je to.
Sve u svemu trud se isplatio, jos jedan lepotan za vitrinu.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Vedering bih odradio drugačije, sa više izbledelih površina umesto ovog tamnijeg šta god da je. Ipak je to Persija, sunce, pesak... Malo je aviona koji su na suncu pocrneli, a lično mi je atraktivniji sa crnim nosem, neobično za dvaesdevetke.