MiG-21PF SSSR, Bilek 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Maketa koju sam sastavio pre 1oak godina, planirana kao vijetnamski MiG-21  ali eto nije joj sudjeno da bude tako  i zavrsena... Stara maketa koja me je podsetila na sve muke koje smo imali pre Eduarda, GWH.... Maketu sam ''obogatio'' viskovima Eduard maketa (sediste, top, drzaci) kao i Eduard dekalima za sovjetski MiG-21PF iz neke nastavne jedinice... Boje AKAN, Gunze i Tamiya                                               


               











                                                                                   
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Odlicno uradjeno!Multi kamuflaza mu stoji lepo! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

viper



willys

Одлично урађен Миг  :super
Боје су баш добро легле.
Колега ако Вас не мрзи напишите које су нијансе у питању?

Tomcat

Quote from: willys on 16-06-2022, 12:32:34
Одлично урађен Миг  :super
Боје су баш добро легле.
Колега ако Вас не мрзи напишите које су нијансе у питању?

@willys
Boje su odole Gunze H418
Braon Tamiya XF10
Tamno zelena Mrp 164
Pesak Akan 73097
Svetlija zelena Akan 73055 (skoro identicna sa Gunze  H422)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

willys


nebkv

Odlican :super
Ja sam radio jedan DDR
Inace pojava Bilekovih pre 20 i kusur godina bila je osvezenje tadasnjoj ponudi poput danasnje pojave Eduardovih
Meni je i danas Bilek PFM recimo mnogo realniji na oko nego Zvezdin

Tomcat

@nebkv

Verujem, Bilekov PFM nisam video ali PF mi konturno deluje tacno... Jeste za danasnje standarde grublji i sa manje detalja ali konturno, bar meni deluje tacno
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nebkv

Svi su u osnovi isti,samo razliciti delovi
Od Bileka sam radio F13,PF,PFM,U i imam u steku UM
Koliko znam ovaj U,posebno u varijanti U400 jedino postoji od Bileka

relja

Odličan rad u najlepšoj šemi za dvaeskeca.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

djos & filip

Svaka cast na rezultatu, zanimljiva kamuflaza odlicno uradjena
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

VladimirBrankovic

Fino ovo izgleda... Zez je ofarbati tako komplikovanu kamufalžu slobodnom rukom....Ne razumem se u ruske mašine i šeme farbanja, ali mi, na osnovu slika, ove boje liče. Kao zamerku bi mogao da izdvojim samo par sitnica: naime, zvezda na levom krilu ti nije najbolje legla, imam utisak kao da su se vrhovi krakova odigli od površine. Možda je to varka koju pravi svetlost, ne znam dok ne vidim uživo. Druga stvar je voš. Generalno nisam ljubitelj crnih voševa jer crna boja, generalno, ne postoji u prirodi, pa bih sr uvek pre odlučio za tamno braon nijansu. Imam utisak da si, možda, mogao malo više pažnje da posvetiš čišćenju voša, imam utisak da ga je na nekim mestima ostalo previše... u razmeri 1:72, uzimajući u obzir da su paneli u glavnom off-scale, previše voša može dodatno to da naglasi... Sve u svemu, to su gluposti, maketa izgleda jako fino, over all, ali eto.

Tomcat

@VladimirBrankovic

Hvala na kritici, medjutim dekali su savrseno legli, ja sam licno bio prilicno iznenadjen kako su se stopili. Wash je tamno siv, Flory po preporuci @milan78 i mogu reci da je najbolji wash koji sam koristio, skida se i obicnim suvim ubrusom, jedino mesto na kom je ostao visak je horizontalac, ali s tim mogu da zivim
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...