PARTISANISCHE FLAKPANZER

Previous topic - Next topic

RILE-NS

Evo i ovaj deran se slikao "golisav" da bi vam pokazao njegove detalje.Radjen je na osnovu dostupnih fotografija i nekih logickih predpostavki(vojska i logika?).Cunjao sam i lutao svuda.Malo sam razmisljao i pitao i rezultat je ovo.Nadam se da sam pogodio ili pak da sam blizu tacnog.Vremenom ce se verovatno doci do vise podataka i fotografija,pa ce sve biti jasnije.Do tada za mene to izgleda ovako.Najvaznije od svega je da sam uzivao.Maketa je kombinacija tenka Stuart M3A3  firme AFV i Tamiya flak-a 38.Ono sto sledi je farbanje za koje ste mi u mnogome pomogli vasim savetima.Hvala.Smrt fasizmu,sloboda narodu!











Kerber

Au brate Rile !   :o
Obozavam ovakve budzevine -konverzije....i kad jos ispadne ovako dooobro, predobro !
Samo meci nove fotke, kako sta zavsis. Mnogo moze samo ovako da se nauci od tebe !
Pozz !

PS. Jel vidite braco maketari, kako solunska ostra klima utice na maketarenje? hehe ;D

T34

Da, ovo je prekrasno, domišljato i jako stručno!
Bravo kolega i sa nestrpljenjem čekam daljne radove na ovom projektu ;)

RILE-NS

Hvala na lepim recima.Sto se farbanja tice zazmuricu i sta bude.Osnovna boja  bice olive drab.Nakon nje ide ista za koji ton svetlija po panelima.Nakon toga malo "pranja" u uljanoj raw umber,a zatim suva cetka sa kojom smedjom.Nakon toga prskalicom  i suvim pastelima cu docarati dalmatinsku prasinu,koje je na istim bilo ,fala bogu , dosta.Sto se samog flaka tice svidela mi se ideja da su bili "stara"tehnika u takodje "staroj' boji-panzer grey.Svidelo mi se i krajnje mi je prihvatljivo objasnjenje za istu.Sto se oklopnih ploca tice malo se jos uvek mislim.Slika tenka na osnovu koje sam radio ostale detalje nije bas naj jasnija po pitanju boje,ali je sigurno da nije sa maskirnim sarama ili mi se tako cini.Kacim je, pa mi recite.

Meni se cini da je ista sa bojom ostatka flak-a,ali je sigurno da nema sare.

rodeo

Rile, dozvoli, stit je dvobojan! Sve ostalo je vrhunski primer dobrog maketarizma!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

T34

Ne znam vaditi slike iz pdf. datoteke ali tamo je slika i 100% je maskirna šara!
Ali ne bi se ja zamarao s tim; s obzirom na ostatak truda koji ulažeš!
Kasnije su ga prefarbali i to je to ;)

Kerber

#6
 Andro, u Adobe PDF imas gore levo ikonicu fotoaparata, sa tim oivicis slicicu i pustis, a on sam napravi snapshot. Otvoris onda program AC/Dc, za slike i tamo u polju sa temlejtima i slicicama  -klik na desno dugme - paste...i to je to.Izbacis odlatle sliku gde god zelis....
To ja kao navijam za sareno "topche'...hehe, steta ovolikog truda a da mu ne pogodi "u sridu".....
Pozz

Aki

svaka cast rile,ovo je vrhunski!!!

RILE-NS

Rodeo vidim i ja da je to nesto nejasno,ali idem ko po minskom polju,sa nogom ispred pa gde opali.Uradio sam sve detalje kao na ovoj slici(far.slomljen stitnik levog fara,oklopne ploce)pa bih hteo tako i da ga ofarbam.Naravno cetvoro ociju vide bolje od dvoje,ali osmoro bolje od cetvoro.Da li smo saglasni za olive drab ili je mozda nesto drugo?Mozda su bili od pocetka maskirni(engeska sema-olive drab-desert yellow).

Ovom su oklopne ploce slicne,a ima i dodati far.Mozda se radi o istom.Ovaj se cini maskirno obojen.Sta mislite?

T34

Quote from: Kerber on 30-10-2007, 20:17:07
Andro, u Adobe PDF imas gore levo ikonicu fotoaparata, sa tim oivicis slicicu i pustis, a on sam napravi snapshot. Otvoris onda program AC/Dc, za slike i tamo u polju sa temlejtima i slicicama  -klik na desno dugme - paste...i to je to.Izbacis odlatle sliku gde god zelis....

Puno hvala ovo će mi mnogo značiti; što ću nisam znao!
A ova maskirna mislim da je olive drab + smeđa na tijelu tenka!

Kerber

e, da znas koliko sam se ja namucio, dok mi neko sa foruma, verovatno Suba nije reko za caku.... ;D

BTW za tenkic - glasam za olive drab i smedja (verovatno pustinjska sand farba)....

http://www.missing-lynx.com/gallery/britain/stuarthoneyshl_1.html    -  nesto na ovoj bazi.....

r.i.s.t.a.

Quote from: airsuba on 30-10-2007, 22:46:06
evo dobrih slika, bilo je bar dva komada koja se mogu razlikovati po nekim detaljima kao i po kamuflaznim semama - inace kako se pise ova konstrukcija nije bila mnogo uspesna jer se posle par okrsaja vise ne pominju.... inace mi zvuci logicno jer ne izgleda previse stabilno za operativnu upotrebu (osim mozda sa puta) - ali je zato konstrukcija sa PAK-om bila dobra i ucestvovala je cak i u borbama oko Trs'a  :o

Ma kakvi dobra konstrukcija sa PAKom... Trzaj topa pri opaljenju je bukvalno bacao vozilo par metara u nazad; na stranu šok za posadu, no to znači ponovno pozicioniranje tenka, nišanjenje itd. Šta to znači u borbi nije teško zamisliti. Pored toga, cela konstrukcija nadgrađa je značajno povećavala ukupnu visinu vozila.

Al' i sa svim tim nedostacima PAK Stuart se koristio do kraja, jer  1) ništa se od oružja i oruđa nije bacalo, a naročito ne u 1. oklopnoj brigadi koja se vazda dovijala oko popune i nabavke novih vozila;  2) top od 75mm je značajan kvalitativni skok unapred u odnosu na standardno oruđe od 37mm iz Stuarta

medico

hey ti derane Vojvodjanski .... ovo izgleda opasno dobro !
jako temeljna i pedantna dorada !
nadem se da cu ga i uzivo videti !  ;)

RILE-NS

Fala lepo!I ja se nadam.

legenda

1. Pitanje za Rile a....si upotrebio neki kommercijalni metalac za stita ili su te ploce samogradnje..znaci si izrezao iz kojeg materijala??

2.pitanje za ostale...na onoj zadnji slici Airsuba...je Flak na neki kamion......jel netko ima ideju koji je taj tip kamiona....??