Autocannone 3RO - Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Autocannone 3R0 Italijanski kamion od Italerija u razmeri 1/72. Nekim cudom uz maketu ne dolaze providni delovi za soferku i prozore tako da sam iste napravio od tankog acetata. Prozori su namerno delimicno spusteni kako bi se videla unutrasnjojst. Uz maketu nisu dosle ni registarske tablice tako da sam ih napravio.

Maketa je farbana Vallejo akrilima, sa donje strane sam blago isprskao nesto tamniju nijansu kako bi osencio te delove. Chipping je radjen sa AK olovkama, wash sa AK braon Panelinerom i na kraju malo pigmenata na tockovima, stabilizatorima kao i cevi topa.

Model 21 za 2022!









najjaci

Fino i pedantno sa lepim detaljima za ovu razmeru. Jedino sto mi ove registarske oznake bodu oci jer su bas cisto bele pa iskacu u prvi plan.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

flanker

Nešto mi čudno izgleda maketa, kao neka igrračka. To naravno nije do tebe. Možda je i do fotki?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

spatz

Fino izgleda ja sam moj uradio prošle godine i malo dorađivao.Recimo nosač štita za top vidim ostavio si šipku ja sam je uklonio i napravio nosače na osovini nosača topa.Drugo na štitu je postojala kutija za dodatnu municiju i svetla naravno je trebalo doraditi ali je sasvim ok farbanje i prljanje.

djnik

Quote from: najjaci on 02-08-2022, 10:40:10
Fino i pedantno sa lepim detaljima za ovu razmeru. Jedino sto mi ove registarske oznake bodu oci jer su bas cisto bele pa iskacu u prvi plan.

U pravu si, njih sam stavio na kraju i malo cu da ih pokrijem pigmentima!

djnik

Quote from: flanker on 02-08-2022, 11:12:47
Nešto mi čudno izgleda maketa, kao neka igrračka. To naravno nije do tebe. Možda je i do fotki?

Na kutiji pise "Especially developed for wargame use" tako da jeste malo vise igracka nego maketa ali se ipak sastavlja.

https://www.italeri.com/en/product/1201

djnik

Quote from: spatz on 02-08-2022, 14:46:39
Fino izgleda ja sam moj uradio prošle godine i malo dorađivao.Recimo nosač štita za top vidim ostavio si šipku ja sam je uklonio i napravio nosače na osovini nosača topa.Drugo na štitu je postojala kutija za dodatnu municiju i svetla naravno je trebalo doraditi ali je sasvim ok farbanje i prljanje.

Uporedjivao sam sa maketom u 1/35 i trebalo bi bas mnogo dorada se se uradi ali sam hteo da je ostavim koliko toliko iz kutije jer je 1/72. Evo ovako izgleda vernije u 1/35: https://ak-interactive.com/product/3ro-italian-truck-with-90-53-anti-aircraft-gun-1-35/