Curtiss P-40 K 1/72 Smer

Previous topic - Next topic

Jovac

Završio sam još jednu maketu posle dugo vremena. Reč je o maketi aviona Curtiss P-40 K, proizvođača Smer. Maketu je prvobitno napravila Češka kompanija Kovozavodi Semily, ali su ga upakovale kompanije Vista, Revell, Smer i Mistercraft. Već sam uradio maketu u Revell kutiji, a imam ga u Mistercraft kutiji. Maketa je veoma lepa za rad i zadovoljan sam rezultatom. To je sve od mene za sada. Evo slika, uživajte. Srdačan pozdrav, Vlada.




























Lykos

Vlajko svaka čast, reci mi molim te koje si boje koristio?

relja

Svaka čast, lepo urađena maketa. I mene zanima šta si koristio za "Desert pink"? Čudna im je ta nijansa...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Profa

Najslađi avion na svetu  :love
Kod mene dva završena, trenutno dva u radu - Hasin E i Trumpijev B, a još 4 čame čuče čekajući...
Bogu fala što sam Lala! :)

VladimirBrankovic

Lepo je to.... Samo.... Sta je sa fotkama???? Daaajjj :headbang

najjaci

Ahhhh stari "dobri" ŠMER, slatko/kiseli ukus iz detinjstva...
Lep avion i lepa kolor shema ali ko sto rece kolega Brankovic sta je sa fotkama?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

boom.boom

@Jovac Cini mi se da si koristio digitalni zoom na kameri telefona :think? Ako je to zato su fotke ovako loseg kvaliteta ali bez distorzije usled usiljene perspektive kad se slika iz blizine...
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Jovac

Ja slikam telefonom , ne bavim se nešto nekim podešavanjima, stavim na automatski , pa šta mu Bog da. Što se boje tiče kada se vratim u Beograd napisati koja je . Boja je Model Master i po Federal standardu je to ta boja. Ništa nije mešano , boja je direkt iz flašice

flanker

Ćelaj ,malo, pa ti si malo i zaprljao ovaj avion!!?? Jel to prvi put   :think
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Jovac

Quote from: flanker on 17-08-2022, 14:37:44
Ćelaj ,malo, pa ti si malo i zaprljao ovaj avion!!?? Jel to prvi put   :think
Prvi put nije , ali eto nekada malo nešto i zaprljam.  :cheers