Aérospatiale SA 341H (Soko HO-42) Gazelle, AMP 1:48

Previous topic - Next topic

chikavili

Pozdrav svima
Leti uglavnom ne radim makete, ali nisam mogao da docekam da sklopim novu AMP-ovu Gazelu. Na zalost, iskustvo bas i nije bilo sjajno, kao ni rezultat. Nije bas hrdjavo, ali nisam ni zadovoljan.
Za to krivicu podjednako snosimo ja i sam kit. Vec sam postavio review ovog kita, gde sam naveo sve dobre i lose strane ovde http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,27176.0.html pa cu samo da dopunim jos nekim impresijama
- Najvise mi smetaju krakovi elise, koje nisam uspeo da savijem - zasto, pitate se - pa plastika je toliko losa (a lopatice tanke) da je pri prvom pokusaju jedna pukla, pa sam odustao od daljih pokusaja. Da, radio sam lagano i pazljivo kao i uvek do sada)
- Sledece sto mi smeta je sto (pored jako debele plastike providnih delova kabine i slabe providnosti iste) prednje "staklo" nema ram i usled debljine istog, vrlo je vidljiv lepljeni spoj sa ostatkom.
- Zatim, za skije ne postoji fiksno uporiste i jako ih je tesko zalepiti pod ispravnim uglom. Pri tome (opet) zbog jako lose plastike, jedna mi je pukla kada sam je malo ostrije pogledao, pa nikako nisam mogao da ih nivelisem da budu pod istim uglom, a da ne narusim prednji profil
- Ima tu jos sitnih primedbi, ali mislim da sam naveo najbitnije (u moju odbranu, vecinu tih primedbi moje oci bez lupe ne vide ;) )

Sve u svemu... nista ne pasuje ni sa cim, uputstvo je na granici upotrebljivog (nekih delova uopste nema u uputstvu), plastika i odlivak losi... itd.

Da me neko ne shvati pogresno, em sto nema bolje alternative, em mislim da moze da ispadne pristojna maketa, ali je potrebno mnogo truda, rada, znanja, referenci i najvise zivaca, kojih ja ocigledno nisam imao dovoljno :D














Zaboravih da pomenem - "Lift here" dekali, na koje takodje imam par primedbica - crvena je mnogo jarka i na linijama kod motora ima primetnog offseta

chikavili

Samo mali update - 3D instrument paneli su jako lep detalj, ali na zalost, potpuno nevidljivi na sklopljenoj maketi


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

Ma bombonica... slatka maketa, sasvim fino uradjena. Okej, tu i tamo neki problemcic, a i te skije, ko ih sisa... Svakako, za ubuduce znas u kom grmu lezi zec pa ces se odluciti za maketu nekog drugog proizvodjaca (ako postoji) ili unapred sanirati lose momente koliko je to moguce.... Verujem da neke stvari, poput tog debelog stakla, deluju predimebzionirano na slikama jer je dobra rezolucija i maketa je u krupnom planu. Siguran sam da uzivot, ipak, izgleda bolje jer se te sitne zackoljice i ne primecuju na tako sitnom modelu... sve u svemu, bravo, nastavi ovom tempom, pa se gledamo na nekom drugom topiku!!!

chikavili

Quote from: VladimirBrankovic on 26-08-2022, 00:49:26
Siguran sam da uzivot, ipak, izgleda bolje jer se te sitne zackoljice i ne primecuju na tako sitnom modelu...
Da, svakako. Ima stvari koje uopste nisam primetio dok nisam video na uvelicanim fotkama, pa cu to srediti.
Na primer, poziciono svetlo na repu, koje sam izgleda bacio slucajno pa cu morati da ga napravim, kao i skinuti farbu koja mi se zavukla na par mesta ispod maski.

dragan_mig31

Lep rad ali mislim da ova maketa ne vredi koliko proizvodjac trazi.

chikavili

Quote from: dragan_mig31 on 26-08-2022, 19:21:16
Lep rad ali mislim da ova maketa ne vredi koliko proizvodjac trazi.
Upravo tako. To sam i napisao u recenziji makete.

boom.boom

Dobro si se ti izborio s njom s obzirom kakva je grda! I to novi kalup!? Meni se ceni da je ni za koje novce ne treba raditi... :think?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Goran A.

Beličaste nalegajuće ivice staklarije bi trebalo ispolirati i prefarbati sjajnom crnom, a samo staklo nakon lepljenja maskirati "za dlaku" pre ivice stakla. To će prilično umanjiti ovaj problem, ili ga rešiti u potpunosti.

milan78

Ono sto je do makete na dusu proizvodjaca...mislim da maketa skoro pa cuci na trbuhu,nisi najsrecnije uklopio staklice,krov malo bezi...ali zato dekale koji su vec aftermarket nisi lepo sredio.Sto rece Dragan za te pare maketa treba da je baba roga...ovo ne vredi ni 20€.Heller vrati se sve ti je oprosteno! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

chikavili

Quote from: AG02 on 26-08-2022, 23:05:01
Beličaste nalegajuće ivice staklarije bi trebalo ispolirati i prefarbati sjajnom crnom, a samo staklo nakon lepljenja maskirati "za dlaku" pre ivice stakla. To će prilično umanjiti ovaj problem, ili ga rešiti u potpunosti.
SJajna ideja i savet. Problem je sto sam ja to identifikovao kada sam zavrsio farbanje i lakiranje i skinuo maske :D Nije mi uopste palo na pamet da tako nesto moze da se desi, ali eto... naucio sam jos nesto novo  :super

@milan78
Da, lezi previse nisko i pod pogresnim uglom. Sama maketa je donekle takva (video sam tu primedbu na nekom stranom forumu), a donekle i zbog onoga sto sam pomenuo u prvom postu -da mi se polomio nosac jedne skije, pa je bilo malo budzenja - bolje nisam uspeo.
Problem sa dekalima, ja iskreno, uzivo sa svojim ocima nisam video. Priometio sam tek kada sam uvelicao fotke.  :D
Staklici se mogu dobro uklopiti samo ako se izvrse izvesne dorade na enterijeru, posto je plastika providnih delova maltene duplo deblja od ostale plastike.

Ponovicu jos jednom sta sam napisao u recenziji - do 20-30€ ne bih se nesto posebno zalio na maketu, ali za 50€ jednostavno ocekujem mnogo vise.