MI-8 AMSJ

Previous topic - Next topic

pekar

Pozdrav svima
evo posle dužeg vremena da pokažem i ja nešto.
Radi se o svima poznatoj KP maketi MI-8 i tu ne bih ništa dodao.
Uradio sam je za vitrinu pa tako da se nisam nešto trudio oko kvaliteta.
A uskoro i MI-8 MILICIJA.
IL-76

milan78

Sta je sa slikama neki linkovi i samo dve se vide?
Instagram-Peacockscaleworx

pekar

e stvarno neznam šta se dešava sa fotkama.
videću ako može bolje.
IL-76

VladimirBrankovic

Fino ovo izgleda. Svakako vrlo interesantan izbor makete. Kapiram da je KP-ov Mi-8 konturno tačan, kao i većina njihovih maketa, uprkos godinama. Pored tog, pravo je osveženje videti drugačiju opciju farbanja. Većina ljudi se opredeli za borbene a kod nas klasične zelene JRV mašine, pa je zanimljivo videti nešto "egzotičnije". U svakom slučaju, lepo je uraditi i te starije makete, staviti ih na policu... ipak su, posle toliko godina čekanja, zaslužile i da budu uradjenje!

najjaci

Bravo pekare  :cheers
Postavio si slike i sve se ispravno vide kod mene.
Fin oldschool rad moglo bi se reci prikladan za samu maketu. Takodje slozio bih se sa kolega Brankovicem da je jedno osvezenje za oci ovako neka pastelna boja posle raznih maslinastih, sivih, srebrenih i ostalih nezasicenih boja koje ovde cesto vidjamo.
Cim sam pogledao fotke pomislih da je MisterCraft u pitanju s obzirom da se vec neko vreme bavim jednim... Al koko mi je poznato MisterCraft-ov MI-8 je naslednik Kopro-vog tak da mu to dodje na isto.
Inace jesi li imao poteskoca prilikom sklapanja? Da ti se levi i desni kalup razlikuju itd...
Jedinu zamerku koju bih ti uputio jesu ove dve "fleke" oko prozora, kapiram da to nisi namerno uradio.

Ajd iscekujemo uskoro i milicijski.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

pekar

#5
Pa imao sam problema sa uklapanjem trupova ali sam to rešio tako što sam uklonio one "muške" - "ženske" uvode i one zareze na donjem delu trupa i lepio -super lepkom- u 3-4 faze počev od repa prema kabini.
A fleke oko prozora ee to me zeznuo maskol posle me mrzelo da popravljm.
IL-76

DjG

Super za povratak u "završene makete" !  :mjetal
Nego... kad će IL-76?  :naughty

dragan_mig31

Quote from: VladimirBrankovic on 08-09-2022, 15:56:30
Fino ovo izgleda. Svakako vrlo interesantan izbor makete. Kapiram da je KP-ov Mi-8 konturno tačan, kao i većina njihovih maketa, uprkos godinama. Pored tog, pravo je osveženje videti drugačiju opciju farbanja. Većina ljudi se opredeli za borbene a kod nas klasične zelene JRV mašine, pa je zanimljivo videti nešto "egzotičnije". U svakom slučaju, lepo je uraditi i te starije makete, staviti ih na policu... ipak su, posle toliko godina čekanja, zaslužile i da budu uradjenje!

naravno da nije i KP je jedna teska karikatura mi-8.evo na ovim slikama se moze videti razlika imzedju HB koji jeste konturno tacan i Kp koji je kompletno netacan.I to nije mala razlika nego je bas uocljivo i kvari celokpan dojam same makete.






VladimirBrankovic

Quote from: dragan_mig31 on 15-09-2022, 13:26:36
Quote from: VladimirBrankovic on 08-09-2022, 15:56:30
Fino ovo izgleda. Svakako vrlo interesantan izbor makete. Kapiram da je KP-ov Mi-8 konturno tačan, kao i većina njihovih maketa, uprkos godinama. Pored tog, pravo je osveženje videti drugačiju opciju farbanja. Većina ljudi se opredeli za borbene a kod nas klasične zelene JRV mašine, pa je zanimljivo videti nešto "egzotičnije". U svakom slučaju, lepo je uraditi i te starije makete, staviti ih na policu... ipak su, posle toliko godina čekanja, zaslužile i da budu uradjenje!

naravno da nije i KP je jedna teska karikatura mi-8.evo na ovim slikama se moze videti razlika imzedju HB koji jeste konturno tacan i Kp koji je kompletno netacan.I to nije mala razlika nego je bas uocljivo i kvari celokpan dojam same makete.




Oke, da, vidi se da postoje neki nedostaci... Mada, ako je to jedino sto mu fali onda maketa sigurno nije "karikatura". Uzmimo u obzir da je taj kalup dosta stariji od Hobi bosovog i Zvezdinog. Kao sto svaka maketa ima svoje mane, odstupanja, tako ima i ova...Da mi neko nije stavio jednog pored drugog, mozda ne bih ni primetio, udaris neku atraktivnu kamuflazu i eto ti interesantan Mi-8. Nemojmo nazivati karitkaturom svaku maketu koja ima neku netacnost, jer ako su to "karikature", sta je onda Akademijev F-104 ili Mig-21F-13?

dragan_mig31

Nenzam kako ne bi primetio nedostatke kad dovoljno je samo da jednom pogledas maketu i fotku pravog i odma vidis da tu nesto ne stima.Ali dobro ko kako voli :) ko hoce nek uradi karikaturu ko nece nek ne radi :) Ali maketa uospte nije konturno tacna.U tome je poenta.

Janjic

#10
@VladimirBrankovic takođe, ni Zvezda nije tačna. HB je the best opcija!

Kolega @pekar tebi svaka čast na radu i izvini na OT.
Mada ako neko želi Mi-8 u svojoj kolekciji, dobro će mu doći koja informacija više. Tako da sam mišljenja da ti Draganovo i moje pisanje neće smetati  :)

Još jednom bravo za rad!

Lp,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

pekar

E ja sam znao sve ove nedostatke KP ali sam ih uradio u nameri da ih "istošim" a da budu spolja drugačije i dočekalo je trenutak kako jedne a i ove druge.
Nemam zamerku na vaše komentare taman posla.
Sledeća  Mi-8 kao što sam napisao je plavo-bela (YU-HCD-1).
Imam slike u boji i ovom prilikom se zahvaljujem Miši Stamenoviću.
Ćao i pozdrav svima.
IL-76

SinbadQ

Drug Pekar, fotke se ne vide. Može li re-upload?

chikavili

Ovako to izgleda kod mene



A klik na linkove otvara "File not found"