Bf 110G-2 1/48 Revell

Previous topic - Next topic

boom.boom

Posle jedno desetak godina od zapocinjanja :o predstavio bih vam i ovu maketu u ZAVRSENIM RADOVIMA!
O maketi ne bih puno, vec je svima dobro poznata. Vrlo dobra revelova maketa koju je pojava eduardove 110ke bacila po malo u zapecak. Uklapanje je koliko se secam pristojno ali ne i odlicno. Detalji su zaista prelepi sto se posebno odnosi na kabinu. Dekali revelovi standardno odlicni ali moram reci da su ipak malo deblji. Gunzeova hemija nije uspela da im pojede providan film. Od dorada po kojipanel preklopjen i ubuseni izduvi.
Farbanje Model Master enamel autentik bojama (po prvi put) i zaista sam prijatno iznenadjen time kako se lako prskaju (za klasicne enamelke)! A i boje su im bas po mom ukusu! Postarivanje je radjeno pomocu sablona za efekat mermera (preciznije granita ;D), drvenim akvarel bojicama, pigmentima, tamiya wash-ovima, srebrnom h.olovkom i farbanjem boje cetkicom. Sabloni za mermer efekat jesu jako prakticni ali ipak je pozeljno doterati ih iz sobodne ruke da tako kazem (sto ja nisam ovaj put radio) jer se cesto oseti neprirodno ostra granica. Probleme mi je zadala Montex maska koja je ostavila jezive kolicine lepka tako da je na kraju ram kabine farban 3 puta, maskiranjem  cetkicom. Zahvalio bih se kolegama na kljucnoj pomoci  :god oko ovoga problema a o cemu je bilo reci u podforumu "Maketarski razgovori". Tek po slikanju primetih da sam zaboravio ofarbati radijatore... :-[
Slikao sam u dva seta jer se jos uvek borim sa fotografisanjem. Na beloj pozadini slike su ispadale pretamne ali mozda ipak pribliznije modelu dok sa tamno sivom pozadinom slike su lepo vidljive ali RLM75 i 76 su presvetle i efekti ostarivanja su prenaglaseni.
Na kraju, i pored odredjenog broja gresaka, moram reci da sam zadovoljan ovim brzinskim i esperimentalnim (za mene) radom!
Sve kritike, sugestije i pohvale vise nego dobo dosle :pilot...

I slike na kraju:



I slike detalja:

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

flanker

Fenomenalan, mnoštvo prelepih detalja, sjajno ofarbano i zaprljano. Ne primećujem tragove lepka od maski za stakla, izgleda da si to rešio na najbolji našin  :bravo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Zing

#2
Curenja na gornjim delovima kapotaza i na gornjaci krila su vrhunska, steta sto su tehnicari obrisali to sa donje strane aviona pre slikanja  ;)
Druga ozbiljna stvar, obojenost i kolicina sitnih ogrebotina na fabri mi deluje bas bas dobro.
Daj da ga vidimo negde uzivo na takmicenju!
Ziveli  :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

boom.boom

@flanker Hvala kolega :D! Da da, uspeo sam da u potpunosti skinem lepak! Medicinski benzin je zavrsio posao u potpunosti. Bilo je i tu problema... Kao prvo skidao je farbu koliko god sam bio pazljiv te sam po treci put morao prefarbavati ramoe i to na kraju cetkicom. Takodje, jedna od nus pojava je to da po isparenju ostavlja neki beli talog koji se sida ali ga treba ribati. Prvo sam to radio ajaksom ali na kraju je krpica u stvari zavrsila najbolji posao.

@MilosM Hahaha  :lol, hvala kolega! Tesko je naci dobre tehicare, pogotovo krajem rata! Mrzelo ih da se penju pa sto su sa zemlje dohvatili to su i obrisali  ;D! Videcu da ih Rajhmarsal malo pritegne pa kad budu zafabavali resetke radijatora da malo bace i curenja sa donje strane ::) ;D. Iskreno, nesto me mrzelo! Velim, za policu je...ko da se to vidi ali... Ali ipak si u pravu da bas odudara te da se treba korigovati.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"


chikavili

Bruka! (ono... sto bi rekli)

Svaka cast na motlingu, chippingu... ma na svemu  :super

Janjic

Mogu samo da se pridružim pohvalama!
凸(¬‿¬)凸

Miroslav Š.

Сипај му осамдесетседмицу па нек полети :super
:bravo
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

VladimirBrankovic

Ajoooojj ovo P U C A!! Svaka čast kako si ga skockao, do najsitnijih detalja... Pogle' samo antenu sa jednim delom u drvetu... Na sve si vodio računa... Kada vidim ovakav rad, osećam da su moji aviončići, na polici, "dečiji crtež" haha...
Generalno se retko vidjaju ovako kvalitetni radovi na Maketarskom kutku, što je greota ali verujem da je za to potrebno veeeeliko strpljenje odnosno mnogo vremena. Stvarno, svaki komentar je suvišan, slike govore za sebe a ovaj muzejski primerak je, sigurno, zaslužio mesto na nekoj ozbiljnoj postavci ili bar nekom lepom takmičenju. Bravo bravo bravo!

boom.boom

#9
@dragan_mig31 @chikavili @Janjic @Miroslav Š. @VladimirBrankovic  HVALA VAM KOLEGE ZAISTA :god!

@chikavili Moram priznati, iskreno, da sa tufkanjem, saranjem (mottling) ili kako god vec i nisam bas zadovoljan :think. Nakon prvog finalnog farbanja rezultati su me prijatno iznenadili ali sam onda napravio pr gluposti i uprskao celokupno farbanje. Najveca glupost je bila da sam manijacki polirao maketu pa vec unistio deo farbanja. Pa zastitim tako naceto farbanje ne razredjenim lakom (greskom) ijos mislim da nesto erbrus zeza i kao nastavim da bih na posletku opet isao pod poliranje i sad vec vidno unistavanje tufni i ostarivanja. Prtepravljanju sam prisao vrlo olako, sa lose razredjenom farbom i na kraju dobio konacni rezultat koji mislim da je trebao, mogao biti bolji i koji je i bio bolji. :headbang Evo par skila posle prvog konacnog farbanja...

Ovo je bio pravi izgled gde se RLM76 u taman meri probija, gde su tufne taman meke...al vise pameti iduci put! U glavnom, mogu reci da sam prijatno iznenadjen kvaitetom Model Master boja kada je rec o prskanju!

@MilosM @VladimirBrankovic Jos jednm vam hvala kolege, najiskrenije! Nisam bas siguran da je takmicarkog kvaliteta... Samo mi se cini da se na otkama ne vide greske  ;D! Ali ako budem posecivao skorasnja takmicenja (a imam u planu) mislio sam ga dati u izlozbeni deo. Njega i jos koju maketu.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

chikavili

#10
Quote from: boom.boom on 15-09-2022, 23:00:05
... i na kraju dobio konacni rezultat koji mislim da je trebao, mogao biti bolji i koji je i bio bolji. :headbang
Pazi, uvek moze (i treba) bolje... i dobro je biti samokritican, ali veruj mi... i tvoj finalni izgled je vise nego dobar i treba da budes zadovoljan ;)

medico

Baš lep rad !
Motling po trupu odlično izgleda , nijanse boja odlične, prosto se vidi da je uloženo dosta truda i da je posvećeno dosta pažnje detaljima, lep detalj je i vrlo uspešan efekat drveta na osnovi držača antene  :mjetal
Na donjaci se vidi da si koristio neki šablon za preshading/marbeling ali su mrlje možda malo vece za ovu razmeru pa je efekat malo propao , probaj sledeći put sitnije i da preklopiš više nijansi dobićeš lepši taj "mrljaviji " izgled  ;)

airbamby

Iako "vremesna" ovo je odlicna maketa, a tvoj rad zaista fantastican.
da ne ponavljam pre svega Medika i sto se tice pohvala i sugestija.
Super si resio problem sa maskama i lepkom, iskreno neprimecujem da je bilo problema.
:super :super :super
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

#13
Maketa odlična, sve je već rečeno, pa da ne trošim kilobajte.

Pomenuti marbling, zapravo su tragovi dodira masnih ruku, masne krpe ili prskanja goriva prilikom punjenja ili pražnjenja. Ta mesta potamne vrlo brzo zbog prašine i još koječega, i naročito uočljiva na oksidiranoj boji oplate. Logično je da ih najviše bude u zonama oko motora, naoružanja, gorivnih ulivnih grla, drenaža i pristupnih poklopaca ka instalaciji. Dakle, sva mesta oko kojih se mehaničari  muvaju. To bi bilo oko 40-50% površine aviona. Uniformnost bi trebalo izbegavati, jer nema realnog razloga za to koliko god efektno bilo.   

boom.boom

@medico @airbamby @AG02 Hvala vam na divnim recima  :god!!!

@medico Da da skroz si u pravu :headbang! Sa donje strane mi je prskanje otislo preko vecih polja na sablonu a i mrzelo  me da dodajem jos nijansi i boja ili makar da predjem jos malo sablonom :-[... Te je na kraju ispalo kao gepard sara mesto mrlja i granita  :o ::). Celu tu donju stranu sam (na moju sramotu i zalost) bas zapostavio jer sam se kao vodio time da je samo za policu plastika, da mi je ovo maketa samo za probu...bla bla bla...bez veze logika! Da sam samo jos 5% truda ulozio vise rezultat na donjoj strani bi bio neuporedivo bolji!

@airbamby Na kraju je zaista isplao ok! Da nije bilo pomoci (saveta) ovde na kutku ne bih se nikada setio medicinskog benzina :think! Skroooz odradio posao :mjetal.

@AG02 Neprocenjive informacije iz prve ruke, kao i uvek! :mjetal
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"