Revell 1/32 P-51D-5NA Mustang

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Pa društvo, nakon otprilike godinu i po dana konačno je gotova!

"Iz kutije" sa Eduard Look instrument tablom i pojasevima.
Farbana Tamiya, Gunze and Vallejo bojama.
"Weathering" rađen raznim filterima, Tamiya, Ammo i Vallejo voševima, Prismacolor srebrnom olovkom, AK bojicama, i Vallejo i Revell pigmentima.

Vrlo sam zadovoljan krajnjim rezultatom, uz par gresaka sa koijima cu moci da zivim. Uzivao sam u procesu i naucio par lekcija za ubuduce. :)

Pozdrav,
Nikola
















                 www.shelfforce.com

Goran A.

#1
Odlična maketa, umereno istrošen, verujem da se fini detalji uživo mnogo bolje ističu jer tri'esdvojke ne vole srednji plan. Jedini komentar za ono pretamno i preterano curenje oko čepa na rezervoarima, deluje kao da je u njima bilo rabljeno ulje. 

Nikola Topalov

Quote from: AG02 on 18-09-2022, 11:34:30
Odlična maketa, umereno istrošen, verujem da se fini detalji uživo mnogo bolje ističu jer tri'esdvojke ne vole srednji plan. Jedini komentar za ono pretamno i preterano curenje oko čepa na rezervoarima, deluje kao da je u njima bilo rabljeno ulje.

Hvala! Drago mi je da ti se dopada. :)

Sto se tice curenja, i meni jo to palo na pamet, da je previse tamno i jako, mada sam video na nekim rezervoarima nesto slicno jer se valjda na to zalepi prljavstina i prasina pa onda potamni. U svakom slucaju cu sledeci put ici sa svetlijim tonovima.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

djos & filip

Veoma lep rad, tvoj trud i nase cekanje da ga vidimo se isplatilo :)
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Odlican rad!Sve mi se svidja.Jedino na ovoliku razmeru zicana antena bi trebalo da se razvuce... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Nikola Topalov

#5
Quote from: milan78 on 18-09-2022, 14:04:39
Odlican rad!Sve mi se svidja.Jedino na ovoliku razmeru zicana antena bi trebalo da se razvuce... :cheers

Hvala Milane, drago mi je da ti se svidja. :)

Sto se tice zicane antene, koliko znam avioni iz ove eskadrile ih nisu imali.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Quote from: djos & filip on 18-09-2022, 13:12:50
Veoma lep rad, tvoj trud i nase cekanje da ga vidimo se isplatilo :)
Pozdrav

Hvala puno Djos! :)

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

boom.boom

Lep nema sta! Modulacija OD je bas dobr! :bravo
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Goran A.

Quote from: Nikola Topalov on 18-09-2022, 12:34:25

Hvala! Drago mi je da ti se dopada. :)

Sto se tice curenja, i meni jo to palo na pamet, da je previse tamno i jako, mada sam video na nekim rezervoarima nesto slicno jer se valjda na to zalepi prljavstina i prasina pa onda potamni. U svakom slucaju cu sledeci put ici sa svetlijim tonovima.

Pozdrav,
Nikola

Na ovim tankovima teško da bi bilo vidljivog slivanja, to su takozvani "paper tanks". Potpuno novi, za jednokratnu su upotrebu, i ne koriste se više od jedared jer počinju da se raspadaju vrlo brzo nakon sipanja goriva. Kapljičasti tankovi, druga priča.

Nikola Topalov

Quote from: AG02 on 18-09-2022, 23:16:19
Quote from: Nikola Topalov on 18-09-2022, 12:34:25

Hvala! Drago mi je da ti se dopada. :)

Sto se tice curenja, i meni jo to palo na pamet, da je previse tamno i jako, mada sam video na nekim rezervoarima nesto slicno jer se valjda na to zalepi prljavstina i prasina pa onda potamni. U svakom slucaju cu sledeci put ici sa svetlijim tonovima.

Pozdrav,
Nikola

Na ovim tankovima teško da bi bilo vidljivog slivanja, to su takozvani "paper tanks". Potpuno novi, za jednokratnu su upotrebu, i ne koriste se više od jedared jer počinju da se raspadaju vrlo brzo nakon sipanja goriva. Kapljičasti tankovi, druga priča.

Nisam znao da su papirni bili samo za jednokratnu upotrebu. Hvala za info, sad znam za sledeci put. :)

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Janjic

Što napisa djos čekanje se isplatilo. Pratio sam tvoj rad i mislim da si sjajno odradio posao, bravo!
Efekti su fantastični, nisi pretjerao ni na jednom mjestu, a propeler mi se posebno sviđa!

O tankovima ;)

https://www.google.com/amp/s/warbirdsnews.com/warbird-articles/necessity-mother-invention-paper-drop-tanks-wwii.html/amp

Lp,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

YU-DFY

Lepa maketa a i interesantan clanak koji je postavio Janjic. Ovaj deo clanka mi se narocito svideo :-)

"One morning Sgt. Sing, our Squadron cook, asked me if I would help him with a project to which I agreed of course. He sawed a panel from the top of a paper gas tank in which we carried extra fuel – one that had not been used. He took the baffles out of the inside and hinged the panel he'd cut out so that it could be opened and closed. Into the tank he poured 50 gallons of powdered milk mix, ten gallons of mixed, canned fruit, ten pounds of sugar, some vanilla extract and a few other ingredients that I don't remember. All this was mixed thoroughly and the tank was hung under the wing of my plane. Sgt. Sing told me to fly up to 30,000 feet where the temperature would be about 30 degrees below zero F. I was to slip and skid the airplane around for half an hour to keep the contents mixed up until it froze, then dive down and land as quickly as possible. When I parked the airplane Sgt. Sing dropped the tank off the wing and opened it up to reveal ICE CREAM. Everyone had a feast."

Nikola Topalov

Quote from: Janjic on 19-09-2022, 08:49:37
Što napisa djos čekanje se isplatilo. Pratio sam tvoj rad i mislim da si sjajno odradio posao, bravo!
Efekti su fantastični, nisi pretjerao ni na jednom mjestu, a propeler mi se posebno sviđa!

O tankovima ;)

https://www.google.com/amp/s/warbirdsnews.com/warbird-articles/necessity-mother-invention-paper-drop-tanks-wwii.html/amp

Lp,
Mladen.

Hvala na komplimentu i članku Mladene. :)

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com


bobanxxx

PERFEKTNO, NISTA NI DODATI, NITI ODUZETI!!!