D-30 haubica 122mm (Trumpeter 1/35)

Previous topic - Next topic

Slobo

Pozdrav!

Maketa haubice D-30 je sasvim korektna, sa ponešto sitnog eceraja i bez problema u sklapanju. Ono što nije uobičajeno za mene je da sam se odlučio da je odradim na prigodnoj podlozi i nisam se pokajao. To me je motivisalo da odradim i prateću figuru i još par sitnica u vidu sanduka i municije..

Maketa je farbana crnim prajmerom, zatim revell akrilnom 362 - u nadi da će ličiti na SMB. Nešto mi tu nije štimalo, kao da ima razlike između revell enamelki i akrila (istina, polako prestajem i njihove akrile da koristim, enamele sam davno izbacio. Na kraju je napravljena mešavina Vallejo 71095 Pale green i 71044 RLM 02 u odnosu 2:1 (imitirajući čuveni revelov recept 362 i 45 2:1) i dobijeno je ovo što se da videti. Koliko liči na SMB je diskutabilno, ali bilo je različitih nijansi u zavisnosti od izanđalosti opreme, pa je ova eto takva. Sitni detalji su istaknuti posvetljenom nijansom osnovne boje, paneliner za voš i blagi čiping posvetljenom osnovnom bojom i tamnom bojom da podseti na tamni metal ispod. Polu mat lak na kraju.

O figuri sam pisao u posebnoj temi, zaista je kvalitetna i lepa za rad, a s obzirom da figure ne radim, prezadovoljan sam kako je ispala. Sanduke sam izradio od tanke balze (laka i meka za rad, koliko je to dobro toliko je i loše, al' šta je tu je). Municija je odštampana na 3D štampaču. Osnova kombinacija više materijala, od odštampanog obruča po meri do umetnutog stirodura kao nosećeg materijala, par nijansi i dužina trave koje su se magijom nekako stopile u jednu dominantnu  ::)

Sve u svemu.. začin C  ;D Pročitao sam negde da je Vojska Republike Srpske u naoružanju imala i sovjetsku i jugoslovensku (D-30J) varijantu ove haubice, pa recimo da ova predstavlja nešto iz nesreća '90-ih na brdovitom Balkanu..



:caooo


najjaci

Imam samo jednu malu "zamerku" zapravo savet jer to je pravi izraz.
Podloga i stvari koje leze na njoj nemaju kontakt. Kao da nisu iz iste scene. Sve povrsine koje se dodiruju sa podlogom ili su joj bas blizu treba dodatno zaprljati sa donje strane, npr kao sto su gume.
Takodjer trava je malko pastelnija kao da je u pitanju neki polu odrzavani travnjak.

Rokija ne bih ponovo da komentarisem, on je legenda.
Tolika legenda da su poceli da prave i moderne obrade njegovih pesama.

https://youtu.be/cAEFu7qGYKM
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi