1:72 Revell/Italeri mirage 2000B

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Jos jedna italeri/revell karikatura miraza 2000.nadam se da vise nikada necu morati da radim ovu maketu.Narocito sad kad izlazi modelsvitov dvosed.Minmalno doradjena kabina,izrivetiran.Usiljen nos.Farbanje gunze.Lakovi vallejo i ak.






















Tomcat

#1
Nisi jedini koji jedva ceka modelsvit   ;D Jel to samo moj utisak ili su tajvanski mirazi u nekoj sivljoj nijansi?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

VladimirBrankovic

Quote from: Tomcat on 15-10-2022, 23:22:28
Nisi jedini koji jedva ceka modelsvit   ;D Jel to samo moj utksak ili su tajvanski mirazi u nekoj sivljoj nijansi?
Verovao ili ne,nijanse boja Miraža 2000, naizgled iste, se razlikuju od zemlje do zemlje. Svetlo siva je ista ali tamnija ne. Grčki primerci imaju malo topliju nijansu, Francuzi sivkasto- plavkastu, dok su Tajvanski sivlji (neki čak i jednobojni...)....Pritom, uzmimo u obzir da su, verovatno, za sve ove godine i prefarbani, u domaćoj režiji, bojama koje su im delovale najbliže originalu, pa, u krajnjem slučaju, otuda razlika.
Sećam se, recimo, priče o venecuelanskim F-16, koji su (novi) stigli u SEA kamuflaži. Nakon nekoliko godina prefarbani su u nešto što je njima ličilo na originalne boje pa smo tako dobili tu specifičnu šemu farbanja, sasvim slučajno... ista priča i za njihove F-5A....

dragan_mig31

gde si to procitao?Daj neki link da vidim jer me zaista zanima.A i gde si video vencuelanski f-16a u sea kamuflazu?Daj fotku da vidimo?Ja to recimo nisam primetio.Primetio sam da neke masine imau TAN a neke SAND i to sve po FS standardu.Ali da je SEA ja nisam video.Mozda sam greska pa zato zamolio bi te da mi to objasnis.Ceka me njihov f-16 pa da ne bude neka greska kad budem radio.

milan78

Nece tako biti,ovde nije tumacenje boja kako vidi general Perica vec su mirazi u tajvanskom vazduhoplovstvu u nijansi dve sive.To se vidi sa slika kao i u uputstvu za farbanje.Slicni su m2000 u UAE ali nikako nije tumacenje francuske kamuflaze.U startu su drugaciji.A za Venecuelu...osim su-30,svi avioni imaju jako slicnu kamuflazu koja jeste verzija SEA ali nisam siguran u to sto pricas...voleo bih da potkrepis linkom.
Instagram-Peacockscaleworx