A-1 Skyraider Gabonese Air Force 1/72 Hobbycraft

Previous topic - Next topic

Jovac

E oavko , red je i ja nešto da završim posle dužeg vremena. Jedna malo ređa maketa koja je trebala da bude opuštanje , od silnih obaveza i povratak u hobi. Ali ako hoćete da vam nešto krene po zlu , koristite proizvode firme AK Interactive , u kombinaciji sa Print Scale dekalima. Naime , u nedostatku crnog Surfacera , uzeo sam neko njihovo s...e zvano Black Base , ili tako nekako. Samo što sam isprskao maketu maketa je krenula da se topi i krcka na nekim mestima, morao sam to s...e da skidam , šmirglam , gitujem , poliram i prskam krštenim prajmerom. Nakon farbanja primetio sam da na nekom od tih mesta farba nije mogla lepo da legne , ali dobro. Inače maketa je farbana Gunze Super Metalic II farbom SM-206. Ona je super legla , a onda su došli dekali. Na tabaku izgledaju kao vrhunski , ali se raspadaju u vodi , kupljeni u inostranstvu pre dva meseca , znači sveži. Uz pomoć Liquid Decal Filma i to sam sredio, tako da te dekale tipa "Garaža varijante" ne počinjati bez pomenutog sredstva. Sama maketa predstavlja avion preuzet od Francuskog Ratnog Vazduhoplovstva , koji su u Gabonu vozili Francuski piloti kao plaćenici. Toliko od mene , hteo bih da se zahvalim Vladimiru Brankoviću koji mi je pomogao oko izvlačenja izduva . Evo slika.





































relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


Goran A.

Maketa lepa, avion iz predsedničke garde. Da sam znao da radiš, imam mnogo fotografija, pa bih ti prosledio. Od naoružanja nosio samo HVAR T-10 i bombe, a i to veoma retko jer je držano pod ključem. Naime, diktator se prilično plašio da bi moglo biti upotrebljeno protiv njega, kako to u Africi počesto biva. Inače, oznaks mu je AD4-N.

najjaci

Svidja mi se tvoj odabir egzoticnih oznaka kao i prepoznatljiv oldschool rad, mada eto umesao se kolega Brankovic sa ovim izduvima inapravio neki mix.

Sto se tice potrosnog materijala i ostalie hemije trebali bi prvo da se raspitamo kako sta a ne da srljamo i kupujemo nesta samo zato sto je firmirano. Ja sam npr imao problema sa AMMO Lucy Varnish-om mada verujem da je do mene a ne proizvodjaca i ako sam na kraju iskopao na netu da su imali falicnu seriju i da su i drugi kuburili sa slicnim stvarima. A ovo sto velis za dekale da su skoro kupljeni u inozemstvu ne mora nista da znaci. Ko zna gde su pre toga stajali i koliko. Vaistinu da su kvalitetni sigurno ti se ne bi odma raspali u vodi. Mada ko zna... zato volim prvo procitam upucvo proizvodjaca pa pogledam da li ima kakvih recenzija toga sto koristim. Mada ako nam za dekale treba neko posebno objasnjenje onda il je tehnologija strasno uznapredovala il nesta nije u redu
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Jovac

Quote from: najjaci on 22-10-2022, 23:42:37
Svidja mi se tvoj odabir egzoticnih oznaka kao i prepoznatljiv oldschool rad, mada eto umesao se kolega Brankovic sa ovim izduvima inapravio neki mix.
Sto se tice potrosnog materijala i ostalie hemije trebali bi prvo da se raspitamo kako sta a ne da srljamo i kupujemo nesta samo zato sto je firmirano. Ja sam npr imao problema sa AMMO Lucy Varnish-om mada verujem da je do mene a ne proizvodjaca i ako sam na kraju iskopao na netu da su imali falicnu seriju i da su i drugi kuburili sa slicnim stvarima. A ovo sto velis za dekale da su skoro kupljeni u inozemstvu ne mora nista da znaci. Ko zna gde su pre toga stajali i koliko. Vaistinu da su kvalitetni sigurno ti se ne bi odma raspali u vodi. Mada ko zna... zato volim prvo procitam upucvo proizvodjaca pa pogledam da li ima kakvih recenzija toga sto koristim. Mada ako nam za dekale treba neko posebno objasnjenje onda il je tehnologija strasno uznapredovala il nesta nije u redu

Hvala na komentaru, ali meni je prajmer za plastiku odreagovao sa plastikom, a ne sa nekom bojom Pričajući sa još nekoliko kolega , očigledno nisam jedini koji je imao problema sa njihovom hemijom. Iz nekog razloga nisu to iskonentarisali. Što se tiče dekala imao sam isti problem sa setom dekala za MIG-17. To je bilo pre šest -sedam godina, ali sam mislio da su se popravili. Neko je skoro isto na ovom forumu radio neku maketu sa Print Scale dekalima i isto je imao problema.
Sve u svemu dobro je na kraju ispalo . Drago mi je da Vam se dopao rad, idemo dalje na sledeću maketu.
Pozdrav.

Tomcat

Prava egzotika :-) Licno, jednom sam koristio printscale dekale na A-10, i sve je leglo sasvim lepo, a black base sam koristio na MiG-21, takodje bez problema... Problemi su nastali sa AB cleanerom ali sam Black base je bio dobar
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

VladimirBrankovic

Ne znam drugari, to je hemija, nikad se ne zna kad će da podje po zlu... Čuo sam slična iskustva i sa Mister hobi surfejserom.... E sad, kako je kome zapalo, ko je kako razredio, kome je kako odreagovalo... Svakako, AK interaktiv, po meni, ima najbolju hemiju na tržištu... Njihova RC linija je jako kvalitetna a, pored toga, daje i dobar program...

dragan_mig31

Daj da vidimo gde i kome je mr hobby surfacer pojeo plastiku?

Goran A.

@dragan_mig31
Recimo da je to tačno.

Dešavalo se kada maketari ne upotrebljavaju originalni razređivač, što je prilično čest slučaj kod nas. Pogotovo ako ima veći sadržaj acetona.

boom.boom

Bas dooooobar Vlado! Cist lepotan.  :bravo
Po mom (skromnom) misljenju ovaj ti je najbolji! A tema je FANTASTICNA!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

boom.boom

Quote from: AG02 on 22-10-2022, 23:35:23
Maketa lepa, avion iz predsedničke garde. Da sam znao da radiš, imam mnogo fotografija, pa bih ti prosledio. Od naoružanja nosio samo HVAR T-10 i bombe, a i to veoma retko jer je držano pod ključem. Naime, diktator se prilično plašio da bi moglo biti upotrebljeno protiv njega, kako to u Africi počesto biva. Inače, oznaks mu je AD4-N.
Kolega odlicno je znati da imas matetijala za ovu ticu jer i mene ceka bas gabonac! Obracam ti se za pomoc kad dodje red na mog skajraidera.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Goran A.

@boom.boom
Lično poznajem pilota koji je leteo na njemu, znam čitavu priču od početka do kraja. Fotke su iz njegove lične arhive, vidi se sve što jednom maketaru treba. Ukratko, zanimljiva plaćenička priča, toliko da je vredna filma.

VladimirBrankovic

Quote from: AG02 on 23-10-2022, 13:57:27
@dragan_mig31
Recimo da je to tačno.

Dešavalo se kada maketari ne upotrebljavaju originalni razređivač, što je prilično čest slučaj kod nas. Pogotovo ako ima veći sadržaj acetona.
da a i sama po sebi ta hemija je agresivna pa nije čudo što nekad podje po zlu... no nema veze, sigurno je nesrećan slučaj...

dragan_mig31

Quote from: VladimirBrankovic on 23-10-2022, 15:01:08
Quote from: AG02 on 23-10-2022, 13:57:27
@dragan_mig31
Recimo da je to tačno.

Dešavalo se kada maketari ne upotrebljavaju originalni razređivač, što je prilično čest slučaj kod nas. Pogotovo ako ima veći sadržaj acetona.
da a i sama po sebi ta hemija je agresivna pa nije čudo što nekad podje po zlu... no nema veze, sigurno je nesrećan slučaj...

Ja boje razredim nitrom farbao sam i sa 90% razredjenu boju oa.mi nije pojeo plastiku.Zato pitam.