Zvezda 1/72 Mig-21BIS RViPVO

Previous topic - Next topic

Miljan

Maketa dobro poznata svima, plitki i ne bas tacni paneli, gitovanje tu i tamo  itd.
Maketa predstavlja primerak koji je bazirao u 123.LAE u Slatini kod Pristine. Vidjen februara 1999 prilikom posete TV ekipe, imao je lava na nosu i ofarban prsten na uvodniku vazduha. Uglavnom OOB sem dekala naravno  i R-60 raketa i nosaca.













milan78

Lep rad odavno nismo videli zvezdin 21.Jedno pitanje sta mu je to na desnom stajnom trapu neka "masa",pokusavam da uvelicam sve mislim ostatci trake i maskola?
Instagram-Peacockscaleworx

chikavili

Quote from: milan78 on 14-11-2022, 13:18:57
Jedno pitanje sta mu je to na desnom stajnom trapu neka "masa",pokusavam da uvelicam sve mislim ostatci trake i maskola?
Ahahahaha... i meni je to "upalo u oko"  :super

Inace, bas mi se svidja kako je odradjen chipping boje na staroj zastavi  :bravo

Miljan

#3
Quote from: milan78 on 14-11-2022, 13:18:57
Lep rad odavno nismo videli zvezdin 21.Jedno pitanje sta mu je to na desnom stajnom trapu neka "masa",pokusavam da uvelicam sve mislim ostatci trake i maskola?

Upravo to , ostatak trake koji se tu nabio ali sam toliko bio umoran kad sam slikao da nisam ni obracao pažnju. U medjuvremenu je skinuto.
Imace sto se tice cippinga , ovo je iz drugog pokusaja , prvi put sam izleda ili naneo previse laka za kosu ili previse vode preko fornje boje da se nenormalno gulilo .
Maketu sam malo vise zaprljao, sta vise , mnogo za moj ukus , ali kako je remont tog aviona radjen u zmaju ( pre 1991 ) i dobar deo vremena proveo napolju verovatno da i jeste bio prilicno otrcan.
Cak se i razmisljam da preko svega preprskam boju na tim mestima gde je previse prljav ali nisam siguran kako ce sve to da istrpi da ne dodje po pucanja farbe na maketi i jos vecih peripetija.

najjaci

@Miljan Iskreno meni se svidja kako i koliko si ga zaprljao i super si ga uradio s obzirom na sve Zvezdine boljke.
Jedno sto mi odudara jeste kako si tretirao ova dva prstena izduvnjaka/mlaznice motora ili kako god da se zovu, suvise su klot i cisti. Kad bi tu dodao malo varijacija bio bi bombona.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

chikavili

Nije bas previse zaprljan, ali odozdo je mozda cak i premalo. Kada vec prljate MiG-21, evo smernica iz prve ruke - odozgo je vrlo malo prljav (vise ofucan i izbledeo), ali odozdo je prilicno prljav i to: oko motornog prostora, a pogotovo zadnji deo trupa, zatim iza vazdusnih kocnica i stajnog trapa (uostalom svih mesta gde se nalaze hidro pokretaci), zakrilca sa donje strane i malo oko topa.