M3 LEE Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Vremešna maketa koja je već počela da kaska za novim kalupima ali dečački san imati Hasegavu još živi u meni.Maketa u odnosu na novi Miragge dosta gruba ali uz malo truda može da krasi policu.Dekali koji su dati u kutiji su pre ratnog angažovanja posebno u Afici te sam morao dekale farbati .Ono što je dobro je da serijali su dati generički i mogu se iskobinovati za željenu mašinu.Top je dat kratak ali bez kontratega.Varijanta koju sam odabrao predstavlja mašinu 1. Oklopne divizije iz Tunisa Souk el Arba 1942.Pored oznaka pripadnosti koje sam kao što rekoh morao farbati takođe su i oznake jedinice farbane,izvuklo me što sam u restlovima imao žute brojeve i američku zastavu od njihovog Sjuarta koji će biti u sledećoj kampanji Britanac.Od hirurgije odsečen je top koji je bio kratka varijanta, a ova mašina imala je duži jer je bio Mid.product i zamenio sa topom od Miraggeovog Granta koji daje sve varijacije topa koji su nosili LEE/GRANT.Prednji blatobrani morali su bili skraćeni, svetla prepravljena i od žice dodata zažita,pošto su u kutiji izliveni u kompletni te su rogobatni.Farbanje kalsika za US Armor HU155.Prljanje, Vallejo desert dust i slikarski pigmeti faiding-a.U glavnom uživao sam radeći ovog vremešnog Generala LEE.Fotkano je na brzinu te se izvinjavam na kvalitetu.






Jovac

Za staru Hasegawu ovo je vrh. Svaka čast.

flanker

Daj napravi neku maketu dužu od 4cm  :lol

Dobar mališa  :cheers
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.