F/A-18C Hornet, VFA-94 Mighty Shrikes, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Uspevam da odrzim ritam od jedne makete mesecno tokom ove godine pa sam tako poslednjeg dana novembra zavrsio Academy F/A-18C u razmeri 1/72. Academyjeva maketa svakako predstavlja najbolju maketu ovog aviona u 1/72 ali, bar meni, nije bila tako jednostavna, posebno prednji deo koji ima cudniji rasklop i mozda je malo bespotrebno zakomplikovana... A na takvu maketu sam se ja nadovezao sa dodatnom komplikacijom u vidu stavljanja rezinskih uvodnika tj ''tunela'' posto maketa originalno daje plitke uvodnike, odnosno ''zacepljene''. Taj poduhvat me je kostao prilicno vremena i nerava, na kraju svakako izgleda bolje ali tu mi se onda pojavila jedna od stvari kojima nisam zadovoljan kako su ispale- na gornjem delu levog uvodnika mi je ostao stepenik od oko pola mm sa kojim cu ipak moci da zivim... Maketa predstavlja avion iz sastava VFA-94, Mighty Shrikes, inace CAG letelicu 11. mornarickog vinga sa nosaca USS Carl Vinson u operaciji Enduring Freedom  jesen 2001 prve godine, sa jednim zavidnim spiskom misija obelezenih na nosu.  Dekali su TwoBobs i posebno je zanimljivo da se sa dekalima dobijaju i podaci o stvarnim kombinacijama naoruzanja tokom ove operacije koji su podaci dobijeni u razgovorima sa posadama pa sam se tako odlucio za ovu asimetricnu kombinaciju koja mi se svdela. Boje su AK interactive i dosta sam zadovoljan kako su ispale... To je ukratko to...


Pravi NH400



Moje vidjenje
















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Odličan..
I meni se sviđa ovaj asimetrični raspored naoružanja...

Jovac

Odlično urađeno. Nemam zamerki. Veoma intetesantni dekali.  :cheers :cheers :cheers

milan78

Odlicno uradjen Hornet.Mnogo je lepsi nego Super hornet svakako! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Scaling Slav

Prvi put vidim asimetrični loadout, odlično izgleda, svaka čast!

flanker

Lep, a kako i ne bi bio lep kada je iz US Navy...
18ce su uglavnom i letele sa asimetričnim naouražanjem jer kad bi tankovi bili na krilima imali bi samo dve tačke za
bombardersko naoružanje. A tankove su morali da nose jer imaju tzv. short legs...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

Fino izgleda Stršljen! Dekali su "interesantni" ako to
uopšte može da se kaže za američke mornaričke avione iz tog perioda  :headbang .
Svakako, fin rezultat, u tvom stilu. Zaboga, daj uradi nešto sa tim slikama, zaboga...
Evo, čeka i mene jedan F/A-18, doduše kuvajtski, pa se uskoro i ja pridružujem!


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......