1:72 Special Hobby Mirage F.1 EQ6

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Maketa uradjena manje vise iz kutije.Doradio sam sediste,pitocev je od igle.Boje su tamiya i gunze.Dekali printscale.




























VladimirBrankovic

E, moram ti priznsti, uboo si boje jako lepo... fino izgleda!
Jedno pitanjce, jesi li ove tankove kacio jer je musterija trazila, posto, koliko znam, ne idu na IRIAF Miraze? Ako si video neku fotku, posalji, da imam sa arhivu?

dragan_mig31

Hvala ti :) tankovi su na zahtev musterije.Da je maketa bila moja ne bi kacio nista cak ni nosace naoruzanja.Jedini iranski miraz koji sam video a da nosi dopunski rezervoari za gorivo je ovaj dvosed i to ovi su od F5E.


VladimirBrankovic

Jeste, ja pripremam bas te tankove za moj, modifikovao sam nosace za njega.... Nekoliko komada je doletelo iz Iraka sa gredama... pricao sam sa likom koji tadi u IRIAF-u, kao tehnicar...

Tomcat

Lepo, za promenu u masi slicnih iranskih miraza, jedan bas neobican
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Scaling Slav

Meni ovaj avion sve lepši što ga više gledam, baš si ga dobro odradio. Moram da probam ovu foru sa iglom umesto plastičnog pitota,  sobzirom da minimum jednom slomim plastični na svakoj maketi koju radim

VladimirBrankovic

Quote from: Tomcat on 12-12-2022, 11:26:25
Lepo, za promenu u masi slicnih iranskih miraza, jedan bas neobican
Pa zapravo, kad pogledaš, svi i jesu drugačiji hahahahah. Koliko sam skapirao to je neka vrsta meritajm patrol šeme... Par Miraža i jedan RF-4E su tako ofarbani. E sad, začkoljica je u tome što svaki od tih Miraža, nekako, drugačije izgleda, nisu im baš identične nijanse, pogotovo plave. E sad, pored te, tu je i braon-braon; kvazi- azija minor; gore sivo- dole svetlo plavo; gore sivo- dole belo; plavo-srebrna;....ja ne znam da li kmaju 5 "isto" ofarbanih Miraža.... Kakva gospoda :lol

viper

Dragane svaka čast kao uspiješ da ove boje pogodiš nijanse , obzirom da ih miješaš.
Lijepo urađena maketa  lijepog aviona.