Land speeder - kit bashing

Previous topic - Next topic

chikavili

Moj prvi pokusaj kit-bashinga, pa nemojte biti previse surovi sa kritikama :)

U pitanju je fiktivni land speeder jednosed sa naoruzanjem, inspirisan Star Wars-om
Korisceni su viskovi delova sa raznih maketa, plus bocica spreja za nos i poklopac vocnog pirea. Pokusavam da nadjem "pilota" da ga ubacim.
Baza je 3D print pustinjske podloge koja je namazana lepkom za drvo i posuta peskom pa farbano preko.

I lepljenje i farbanje je proslo vrlo traljavo i aljkavo, a najvise sto je plastika bocice i poklopca previse glatke (trebao sam da ih ismirglam prvo) kao i mog neiskustva u koriscenju super-lepka. Prajmer i boja su se ljustile konstantno, pa sam popravljao cetkicom, tako da sam na kraju maltene sve i ofarbao cetkicama. Dosta nerviranja i odlaganja, ali sam se naterao da ga zavrsim.
Najvise me nervira sto sam zaboravio da ismirglam liniju spoja prednjeg konusa.

Generalno sam ipak zadovoljan.  Kako je teklo, jos je i dobro ispao.







Poseidon

Uvek je zanimljivo videti ovako nešto, posebno za nas fanove Zvezdanih ratova..... imam i ja par sličnih projekta u radu, pa se nadam da će jednog dana biti završeni :)

medico

vrlo interesantno, pravo osveženje.

chikavili

Quote from: medico on 13-12-2022, 20:49:36
vrlo interesantno, pravo osveženje.
E, tvoj sam komentar cekao  ;)
Hvala puno. Ti to radis daleko bolje i pedantnije, pa se nadam da cu i ja tako kada porastem  ;D

Drago mi je da vam se svidja  :super

najjaci

Quote from: chikavili on 13-12-2022, 11:00:37
Moj prvi pokusaj kit-bashinga, pa nemojte biti previse surovi sa kritikama :)

Ne brini chikaVilje kritike su konstruktivne prirode i tu su da ukazu na "mane" kako bi sledeci put sve bilo bolje.
Generalno, lepo deluje pogotovo sto si ga kit bashovao ali s obzirom da si mehancar ili tehnicko osoblje od tebe bi bar ocekivao da si na ovom cilindru levo od sica stavio nekakve zice/kablove koji bi isli uzduzno sve do mlaznice ili bar da su se na tom mestu javili kakvi prstenovi. Ovako deluje malko praznjikavo u tom delu. Takodje sic mi malko odudara od cele price oblikom i bojom. Mislim da bi mu bolje lezalo da je gornja ivica naslona polukruzna i da je naslon perforiran a da je neke steel ili gun metal boje.
Sto se tice zavrsne obrade mislim samo da mu fale prljavstine od peska s obzirom da se nalazi u pustinji.
No sve je to plod tvoje kreativnosti i maste tako da moze da izgleda kako god ti hoces i tu ne postoji pravilno ili ne. Ne znam da li si imao neku skicu ili si radio sve iz glave jer ako si radio iz glave onda svaka cast.
U svakom slucaju uboo si taj Star Wars izgled. Bravo.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

chikavili

Quote from: najjaci on 13-12-2022, 23:12:07
Ne brini chikaVilje kritike su konstruktivne prirode i tu su da ukazu na "mane" kako bi sledeci put sve bilo bolje.
Ma naravno, to se podrazumeva... ono je bilo vise kao sala  ;)

Prvo, hvala na pohvalama, a takodje i na sugestijama.
Sto se tice "zica/kablova", time cu se baviti kada malo bolje ovladam koriscenjem super lepka, posto smo zasad u svadji :D  Sic je takav, kakav je, taj sam imao "na lageru" a dvoumio sam se izmedju boje metala i ove i na kraju se odlucio za ovu onako, bez nekog odredjenog razloga. Za prljavstiu od peska si skroz u pravu, nije mi uopste palo na pamet... jbg, navikao na vazduhoplove a ne na zemaljska vozila ;)
Inace, radjeno je bez plana. Imao sam u glavi neku okvirnu ideju, ali sve je islo onako "random", da ne kazem stihijski. Bio mi je problem da krenem, a onda je islo nekim svojim tokom.
Oduvek me privlacio kit-bashing i zeleo sam da se okusam. Svidelo mi se i imam nameru da nastavim, kako mi naidje inspiracija.

Laufer72

Da budemo u skladu sa drugim postovima i trendovima....

Nije bila ta žuta, znam čoveka koji je leteo na njemu   ;)

Interesantno, pozdrav i sve najbolje.

Goran A.

Tako se rade makete za film...

najjaci

Quote from: Laufer72 on 14-12-2022, 16:25:57
...Nije bila ta žuta, znam čoveka koji je leteo na njemu...

Lazes??!
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi