Mirage F1EQ6 SH 1/72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima, jos jedan post drugara Vlade Brankovica, i po meni prelepo uradjenog Miraza F1EQ6.

Cao drugari, ovom prilikom vam predstavljam, vec poznatu, maketu Spesl hobijevog Miraza F.1EQ6 iranskog ratnog vazduhoplovstva. Maketa je dobra ali ne u rangu Tamijinih i Hasegavinih. Spojevi nisu uredni pa je smirglanje i gitovanje neizbezno (u mom slucaju). Maketa ima mnogo detalja pa je njihovo vracanje prava "zabava". Uklapanje nosa je bio najveci problem ali sta je tu je. Izrivetirao sam ga a moj drugar Mario, koga vec svi dobro poznajete, je fenomenalno unapredio MK.10 sediste! Dodao sam Masters pito cev a oznake, kojima nisam zadovoljan, su Berna dekals. Debele su i bila je muka dovesti ih u red... U svakom slucaju, zadovoljan sam rezultatom. Svaka sugestija je pozeljna!
















Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

kizageo

Lepo i realno. I baš dobro što si okačio na Britmodeler, da vidi "truli zapad", da i mi seljaci sa Balkana umemo da radimo makete....

Zing

Fino, pedantno. Lep rad!  :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

milan78

Video uzivo,dobar miraz. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Sto rece Milan,videsmo ga uzivo, lep
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Nije los miraz.Ovaj mislim da ti je najbolji do sada :)

VladimirBrankovic


flanker

Lepo, nego što štediš na naoružanju??!1
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

Quote from: flanker on 16-01-2023, 11:30:33
Lepo, nego što štediš na naoružanju??!1
Nije stvar u štednji nego ne postoje pouzdane informacije niti fotografije iranskih Miraža sa podvesom. Iz Iraka su doleteli klot, mahom bez greda i nosača. Video sam nekoliko fotografija sa gredama na vrhovima krila i nekim čudnim nosačima na kojima su bili nakačeni tankovi od F-5... pokušao sam da napravim te nosače za tankove, u slučaju da me pukne da ih zalepim haha...

RILE-NS

Lepom avionu ne trebaju rakete...Moja prva maketa(doduse od Escija) ...Prva ljubav zaborava nema...
Odlican rad. Cestitam.

viper

Odlično urađen!
Inače meni su svi francuski avioni lijepi! :cheers

Lee Adama

Svaka Cast, lepo odradjena Maketa lepog Aviona, i pored toga nesvakodanasnja Varianta. :super

VladimirBrankovic

Hvala ljudi, još jednom! I ja sam zadovoljan ovim radom. Naravno, uvek može bolje ali mi ovaj Miraž, pored švajcarskog Mesera, najviše prija očima na polici!