F/A 18C Hornet, 1/48, Hobby Boss

Previous topic - Next topic

Lee Adama

Cao Kollege,

ovo je zadnji Avion koji sam zavrsio. Inace dobra Maketa, samo jednu veliku Gresku ima. Izmedju prednjek Dela Cockpita i Nosa je falilo oko 2mm Matreial. To sam morao da popunjavam i da slaijfujem. Dodao sm jos Pojase in ecere za PanelInstrumenata.























VladimirBrankovic

#1
Lep rad. Svidja mi se rezultat. Verujem da, u toj razmeri, Hornet izgleda zaista impresivno, pogotovo sa interesantnim repom! Što se mene tiče, na avionu ništa ne bih dirao, ovako mi se svidja.

E sad, imam zamerku, mada se ona ne tiče samo ovog rada već primećujem da je to masovna praksa. Gledam slike pravih aviona i uočavam da su bombe na jednima čiste a na drugima prljave, izgrepane i/ili ispisane. Ipak, zapazio sam da to nije slučaj sa raketama. Naravno, možda grešim, ali mislim da je njihov resurs kraći, da se o njima ipak posebno vodi računa jer je u pitanju osetljiva i skupa elektronika a, koliko sam čuo iz priča, postoji čak i ograničen broj koliko puta jedan projektil sme biti namontiran, skinut pa opet namontiran. Ne znam, mislim da bi bilo bolje da si ove HARM-ove i Harpun ostavio čistim... E sad, opet, ako grešim, izvinjavam se..

chikavili

@VladimirBrankovic
U pravu si. Ranije je vec pominjano u nekim temama. Kod nas su rakete uvek bile savrseno ciste (osim ako malko prasine napada na pari). Ja se trudim da na raketama koristim samo panel lajner suptilno, ali ponekad se omakne ruka ;)

Goran A.

Quote from: VladimirBrankovic on 31-01-2023, 14:48:48
Lep rad. Svidja mi se rezultat. Verujem da, u toj razmeri, Hornet izgleda zaista impresivno, pogotovo sa interesantnim repom! Što se mene tiče, na avionu ništa ne bih dirao, ovako mi se svidja.

E sad, imam zamerku, mada se ona ne tiče samo ovog rada već primećujem da je to masovna praksa. Gledam slike pravih aviona i uočavam da su bombe na jednima čiste a na drugima prljave, izgrepane i/ili ispisane. Ipak, zapazio sam da to nije slučaj sa raketama. Naravno, možda grešim, ali mislim da je njihov resurs kraći, da se o njima ipak posebno vodi računa jer je u pitanju osetljiva i skupa elektronika a, koliko sam čuo iz priča, postoji čak i ograničen broj koliko puta jedan projektil sme biti namontiran, skinut pa opet namontiran. Ne znam, mislim da bi bilo bolje da si ove HARM-ove i Harpun ostavio čistim... E sad, opet, ako grešim, izvinjavam se..

Bombe mogu da se čuvaju napolju, na otvorenom, rakete ne i njima se pažljivo rukuje zbog elektronike i sl, zato je to tako. Bomba košta par hiljada dolara i manje, rakete 10, 15, pa i 30 puta više.

Maketar78

Osim što su rakete malo musave, sve ostalo je odlično odrađeno.  :bravo :cheers
Polako, ali sigurno ...

Lee Adama

Cao Kolege,

hvala na komentarima, iskreno receno tome nisam obratio paznju... Ali u pravu ste, ima smisla...


djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......