Gipsy Danger, Pacific Rim

Previous topic - Next topic

chikavili

Kupljen 3d model i odstampan na UV rezinskom stampacu, iz delova koji su pokretni u zglobovima (osim saka), visina oko 20cm.
Prvi moj pokusaj bojenja ove vrste modela i bilo je pravo zadovoljstvo igrati se tehnikama kojima bih docarao borbenu ofucanost i prljanje. I pored nekih brljoka, vrlo sam zadovoljan kako je ispalo, ali je bilo bas zabavno.
Na zalost, UV rezin koji sam koristio je prilicno krt, pa sam par zglobova morao trajno da zalepim super lepkom (oba kuka i jedan lakat) pa je sada samo delimicno "pozabilan"




















spatz

Odličan kao na filmu👍

Scaling Slav

Giljermo del Toro bi bio ponosan  :super jel reaktor u sredini bio posebno težak za bojenje ili? Nije lako izvesti ovaj efekat

chikavili

Quote from: Scaling Slav on 20-03-2023, 16:19:18Giljermo del Toro bi bio ponosan  :super jel reaktor u sredini bio posebno težak za bojenje ili? Nije lako izvesti ovaj efekat
Hvala  ;D
Meni jeste to bio najveci problem. Em nisam bas nesto vican u radu sa cetkicom, em je nezgodno sto je uvuceno, em sam ja corav :D . Obojio sam belom, pa onda transparentnim zutom, narandzastom i crvenom pokusao da obojim sto bolje mogu. Nije sjajno, ali zadovoljavajuce za mene :)

Scaling Slav

Quote from: chikavili on 20-03-2023, 16:37:35
Quote from: Scaling Slav on 20-03-2023, 16:19:18Giljermo del Toro bi bio ponosan  :super jel reaktor u sredini bio posebno težak za bojenje ili? Nije lako izvesti ovaj efekat
Hvala  ;D
Meni jeste to bio najveci problem. Em nisam bas nesto vican u radu sa cetkicom, em je nezgodno sto je uvuceno, em sam ja corav :D . Obojio sam belom, pa onda transparentnim zutom, narandzastom i crvenom pokusao da obojim sto bolje mogu. Nije sjajno, ali zadovoljavajuce za mene :)

Mislim da bi tako nekako i ja odradio, odličan je rezultat, pogotovo što taj krug ne verujem da je veći od 1cm, a još ti kažeš da nisi uvežban sa četkicom :D i fotke su top ispale

Lee Adama

Sta da kazem? kao scifi fan, mogu samo povucem sesir... svaka cast, za prvi pokusaj ti je uspelo bolje nego dobro.

chikavili

Hvala lepo svima, bas mi znaci sto vam se svidja i nadam se da ce biti toga jos u buducnosti. Cak sam planirao i da "izdizajniram" jedan svoj, ali jos sam daleko od toga.

Samo da dodam jos par detalja
- Glava je trebala da bude jos malo uvucenija, ali pasuje tesno i super-lepak je prebrzo hvatao, pa ni iz dva pokusaja nisam uspeo jos da je uguram i ostavio ovako, da nesto ne polomim
- greskom sam odstampao dve leve potkolenice umesto levu i desnu. To sam primetio tek kod zavrsnih radova pa sam ostavio tako kako je, ne primecuje se ako se ne zagleda
- na nekim mestima nisam smirglao ostatke od "print support"-ova. Namerno sam ih ostavio da budu kao ostecenja. Najvise se primete na natkolenici (butini)