1:72 u 72h - Eduard - Hurricane Mk.I (ex-Arma Hobby)

Previous topic - Next topic

komoras

Da i ja dadnem neki doprinos ovde!  :mjetal

Koga zanima, projekat u radu na sledećem linku:

https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=16559&p=albums&album=96071&view=list

U pitanju je prepak makete od Arma Hobby.
Dosta izvikana pod svim recenzijama. podkastima, a i šire...
Zašto izvikana? Pa zato što iako sve to lepo izgleda, ima jako puno posla, barem što se unutrašnjosti tiče.
A ako se to lepo ne uradi, pa neće ni polutke da legnu lepo, i eto problema...
Da ne tupim mnogo, po meni je maketa na nivou Special Hobby, sve lepo fino, ali zahteva ozbiljan pristup. Za razliku od recimo Eduarda, gde teško da će morati nešto da se prepravi.
Na opšte iznenadjenje, trup i krila se jako lepo uklapaju, sem spojeva na nosu, nisam ništa dalje ozbiljnije gitovao.
Takodje, sam izlivak je "proklizao" za oko 0,5 mm, tako da sitni delovi jako ružno izgledaju.
Rečeno mi je da AH ima jako dobru brigu o svojim mušterijama, tako da sam se javio, garantovano bi mi zamenili sve besplatno.
Ali to do druge (ne)prilike...

Što se samog rada tiče, odavno kada sam radio 48h Svadba makete, bilo je komentara kako bi još 24h dodatno bilo idealno da se završe i ostale operacije na maketi, tipa dorade, prljanje itd...

Te sam ovom prilikom to i isprobao, maketa je uradjena za 72h kako bi bila gotova na vreme za 2 Group Build-a  :cheers

Narvno, ti i tamo se potkrala koja greška.
Novi Eduard dekali, pa...i nisu morali baš ovde da se nadju za vatreno krštenje...
Ali nakon upotrebe Schmincke bezmirisnog terpenita, skida se folija nakon par sati bez problema.
Sama štampa je inače loša, vidi se pikselizacija, boje nisu jarke...sveukupan utisak - K A T A S T R O F A!

Morao sam da radim filter na rondelama, kako bi bile u bojama kojima jesu....

Mada koliko sam imao prilike da čujem od ostalih maketara, taj problem je manje više rešen od strane Eduarda kroz novija izdanja, ali ne verujem dok ne vidim...  :pilot

Bojeno komplet AK Real Colors bojama, sve je freehand bez ikakvog maskiranja.
Prljano sa Abteilung 502 mešavina Burnt Umber + Snow White. Razredjeno Schmincke bezmirisnim terpentinom.
Dodata antena od EZ Line sajle.

Maketu svakako preporučujem svakome da proba, ali uz oprez i jako puno sklapanja na suvo.  :cheers












ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates


komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Lee Adama

nema sta, lepo odradjeno i nije preterano weathering

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......