M84 - Amusing Hobby 1/35

Previous topic - Next topic

djnik

Tek pristigla maketa tenka M-84 od firme Amusing Hobby u razmeri 1/35. Maketa je narucena sa ebay-a iz Kine i stigla je u roku od 3 nedelje.

Fotografije sam napravio na brzinu telefonom. Mislim da je kvalitet odlivaka dobar, nema nekih sink markova, pinova i flesh-a. Delovi su izliveni u plastici tamno zelene boje dok su gusenice izlivene u plastici svetlo braon boje. Nisam brojao koliko ima delova ali mislim da je sasvim solidan broj za maketu u ovoj razmeri, pogotovo jer nema detalja u unutrasnjosti. Uputstvo je jasno i mislim da se "prati". Pored plasticnih delova tu je i set eceraja koji izgleda veoma dobro kao i creva za rezervoare goriva kao i sajla za izvlacenje.

O tacnosti makete necu da komentarisem jer nisam ekspert za M-84 a i radicu ga pravo iz kutije sa jednom napomenom a to je da sam kupio metalnu cev sa ecerajem takodje iz Kine koja jos treba da stigne, jer je ova data u makti iz dva dela i bilo bi muke da se to odsmirgla dobro :S

Data je samo jedna sema farbanja i dekali za istu. Aftermaerket setova i brojeva na svu srecu ima, nisam se odlucio da li da radim ovaj maskirni koji je dat ili SMB.

Pocecu da sklapam ovu maketu za 2 nedelje pa cu javiti utiske.



















Pegi

Odlicno Djole!U nekoliko recenica i nekoliko slika sve je receno, bez puno filozofije.Mozda ga i uzmem.Plasticna cev ako lepo nalezu polutke , nema  razlike u odnosu na metal kada se uradi i ofarba.
Hvala ti na ovim informacijama.

djnik

Nema na cemu :)

Sastavicu plasticnu cev i videcu kako "pase", uglavnom to i radim kada sastavljam oklop u 1/48. Za $13 metalna cev sa ecerajem nije bila preskupa pa sam odlucio da je uzmem i isprobam i tu tehniku.

Ne postavljam uglavnom fotografije projekata u radu (zbog manjka slobodnog vremena) ali predpostavljam da ljude interesuje ova maketa pa cu otvoriti topic kad krenem sa radom.


Janjic

Quote from: djnik on 02-04-2023, 20:23:20Ne postavljam uglavnom fotografije projekata u radu (zbog manjka slobodnog vremena) ali predpostavljam da ljude interesuje ova maketa pa cu otvoriti topic kad krenem sa radom.

E baš mi je drago da ćemo uživati u tvom radu od početka do kraja. To će da se proprati  ;)
凸(¬‿¬)凸