M84 - Amusing Hobby 1/35

Previous topic - Next topic

iguanac

You cannot view this attachment.
evo još jedne gde se vidi antena. ja sa konverziju radio od Tamiyinih kuola, ali sam ih preoblikovao dodavanjem puttyja. Dosta samogradnje. Da sam mogao da izbegnem to i kupim ovu maketu, kupio bih maketu...
u radu imam 3 M84...
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

iguanac

Obrati pažnju na kutiju na kupoli stražnju, ne desnu. Poput tamiye, ima dva pristupna poklopca, a treba samo jedan, kao što stari Dragon daje i kao što se može na slici videtiYou cannot view this attachment.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Lee Adama

znaci kad sve to citam: nije 100% ali i nije toliko tragicno, moze da se kupi. Inace mislim kao iguanac, bolje paar greske, nego da ga nema u koleciji. Ali dok ja krenem ovde ce biti dovoljno informacije

djnik

Ostalo mi je jos da dovrsim mitraljez i to je otprilike to. Tockove i gusenice cu da zalepim posle prajmera.

Top od 125mm sam postavio cisto da vidim kako izgleda, trebao bi da stigne metalni top iz Kine.

Posto sam na odmoru u tazbini, nastavak radova, tj prajmer ce da saceka nedelju ili dve dana kad se vratim kuci.






Maketar78

Za antenu jedino odgovara mesingovani set od Orange Hobby G35-072.
Polako, ali sigurno ...

djnik

Quote from: Maketar78 on 13-04-2023, 05:30:09Za antenu jedino odgovara mesingovani set od Orange Hobby G35-072.

Antenu cu napraviti od mesinganih cevčica, imam set kod kuće, kako ne bih morao da narucujem jos i to iz Kine.

Video sam da sa suprotne strane od PA mitraljeza nema onaj far na vecini M84A pa cu gs skinuti.

iguanac

taj far je imala samo prva serija M84, oni sa preklopnim meteosenzorom. Skini taj...
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

djnik

Quote from: iguanac on 13-04-2023, 13:49:46taj far je imala samo prva serija M84, oni sa preklopnim meteosenzorom. Skini taj...

Skinut :)

nesha

Quote from: Scale District on 12-04-2023, 19:44:20
Quote from: nesha on 12-04-2023, 16:34:42
Quote from: Scale District on 11-04-2023, 22:17:52Kupola je, nažalost, dosta netačna, naročito u svom prednjem delu, u čemu se složilo još nekoliko mojih dobrih ortaka maketara i poznavalaca tenka. Nisam siguran da ću je uzeti jer u današnje vreme kada postoji brdo referenci i načina za ultra precizno merenje glupo mi je da dajem tolike pare za nešto što je pogrešno i zahteva ozbiljnu doradu ili zamenu... U svakom slučaju, sa zanimanjem pratim rad na tom novitetu.
Ја сам чуо од неколико озбиљних људи који су већ радили конверзију, да грешка није тако озбиљна и ништа што са пар прелаза гита не може да се среди. А кога мрзи, када се поставе димне кутије,  грешка и није тако уочљива.
Све зависи од укуса.
Наравно, увек имамо патриота/адвокадо/ликсо  резин. :cheers

Kaži onda tim ozbiljnim ljudima da nam prikažu njihov proces rada, šta sve treba da se radi i šta su korigovali, možda neko od nas odluči da se malo pomuči za 6-7.000 dinara koliko će nas koštati ova maketa  :caooo  :love
Ja sam siguran da ti to možeš i bez njihovog prikaza. Nema ga jer još nisu počeli da je rade, nego su je procenili isto kao i tvoji ozbiljni poznavaoci tenka, koji takođe nisu uzeli maketu u rad. Čim započnu, javiće se. 0:)  :love  :love  :love

Maketar78

Šefe, hoće li to? Ima li ikakvog napredka?  :cheers
Polako, ali sigurno ...

djnik

#25
Poooolako :) Zavrsio sam 3 ili 4 makete u medjuvremenu. Znao sam da cete da me "prozovete" da zabusavam pa eto fotografija prajmera na M84 od ovog vikenda. Sledece radim prajmer na tockovima i sklapam gusenice. Mislim da je sve leglo kako treba, ne treba nigde nista da se gituje.


djnik

Nastavak radove. Zalepio sam tockove i gusenice. Metalna cev jos nije gotova jer ima da se lepi eceraj. Dosta je teska pa se cela kupola dize sa zadnje strane, moracu da stavim neki kontra teg unutra.






Lee Adama

#27
bravo! ide dalje...  :pilot