Zastava M55 20/3 NB models 1/35

Previous topic - Next topic

Slobo

Konačno prva maketa urađena u ovoj godini  ::)

Maketa koja je već viđena u par navrata, u pitanju je 3D štampa, sa malim brojem delova, jer je sam top (topovi) odštampan iz jednog dela, tako da preostaju 2 točka, kasete za municiju i postolje. Primerak koji sam ja dobio imao je malo deformisane nosače nišanske sprave, pa sam ih odsekao i napravio iznova uz pomoć igala za špric različitih debljina i spajalice. Ostalo sklapanje nema preteranih zezancija, očistiti gde je moguće ostatke štampe - stepenici koji se javljaju kao posledica same štampe UV rezinom se negde mogu ukloniti, negde ne, ali je proizvođač to imao u vidu pa je štampu orijentisao tako da su manje uočljivi što je za svaku pohvalu. Za farbanje su korišćeni Valjeho akrili. Za pravljenje podloga mi treba još prakse, tako da je za sada ovakva. Tu je i Roki, radi osećaja razmere  ;D

Sa nadom u još više urađenih maketa u ovoj godini, želim srećan Uskrs svima koji ga slave danas  :cheers







djnik

Odlican rad! I ja sam ga radio samo u 1/48 i takodje nosac je bio deformisan i kao i ti moralo je da se popravlja. Nadam se da ce vise ljudi kupiti makete domacih proizvodjaca kako bismo ih podstakli da nastave da prave, evo od NB-a se upravo pojavila i Praga!