F-14A Tomcat, Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Ispunio sam sebi zelju iz detinjstva i uradio ovaj F-14 iz filma Top Gun. Maketa dobra stara Hasegawa sa svim svojim manama i vrlinama, boje MRP a dekali kombinovano Revell i Italeri. Sto se tice samog F-14 iz filma, u snimanju su ucestvovale jedinice VF-114 i VF-213 (uvodna spica sa USS Enterprise) dok su za sve ostale scene svoje avione dale VF-51 i VF-111 koje su se u vreme snimanja upravo vratile sa krstarenja i otuda tako istrosen i musav izgled letelica. Sto se tice samih "jedinica" u filmu, napravljen je pravi haos tako da Maverick ima pozivni znak Ghost Rider (u stvarnom svetu to je bila VF-142) na kacigi kao i na amblemu na vertikalcu pise VF-1 (Wolfpack) dok je amblem na kombinezonu i avionu u stvari jedinice VAW-110 koja je letela na E-2C... Tako isto Iceman ima amblem VFA-25 koja je letela tada na A-7 dok samo Hollywood i Wolfman imaju amblem jedinice koja je letela na F-14 i to VF-213... Toliko za ovo javljanje




















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Odlican je,svakako treba imati i ovaj u kolekciji.😁
Instagram-Peacockscaleworx

viper


ALEX T

Lep i dobra prica.
Tema obradjena za sve ljubitelje F-14 .
POZZ

Scaling Slav

Super što si napisao ove dodatne info, ništa od toga nisam znao, a nisam istraživao puno. I jel tačno da avion kojim je navodno Maverik "pilotirao" sad u muzeju i ofarban je u Jolly Rogers liveriju? Ja sam tako čuo. A i u drugom delu se na početku vidi patch Jolly-ja što je možda referenca.
Maketa je odlična naravno, čak bi rekao malo drugačije vederovan nego što obično vidjam ove, osveženje.

chikavili

Quote from: Scaling Slav on 31-05-2023, 15:36:49I jel tačno da avion kojim je navodno Maverik "pilotirao" sad u muzeju i ofarban je u Jolly Rogers liveriju? Ja sam tako čuo.
Sudeci po ovom videu, tacno je

Ali, izgleda da su ga skoro prefarbali u varijantu iz filma... ovo je jedna od novijih fotki tog aviona:
https://www.jetphotos.com/photo/10508280

Tomcat

#6
Quote from: Scaling Slav on 31-05-2023, 15:36:49Super što si napisao ove dodatne info, ništa od toga nisam znao, a nisam istraživao puno. I jel tačno da avion kojim je navodno Maverik "pilotirao" sad u muzeju i ofarban je u Jolly Rogers liveriju? Ja sam tako čuo. A i u drugom delu se na početku vidi patch Jolly-ja što je možda referenca.
Maketa je odlična naravno, čak bi rekao malo drugačije vederovan nego što obično vidjam ove, osveženje.

Kao sto rece chikavili, u medjuvremenu je farban kao iz filma. Generalno,bar koliko sam vidjao, muzejski primerci po pravilu jmaju oznake odredjene jedinice ali ipak u nekoj meri izmenjene pa ne izgledaju bas kao u vreme kad su leteli...
Inace, da dodam, broj na nosu iliti modex je postavljen na visoj poziciji nego standardno posto u scenama u kojima na "114" lete Maverick i Goose
broj 114 stoji na tom mestu, dok kada na 114 lete Maverick i Merlin,broj stoji na odgovarajucem, nizem, mestu
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

bobanxxx


Lee Adama

nema sta, lepo odradjen. i ja sam fan filma, ali nisam znao za te detalje...