Tamiya Messerschmitt Bf109 G6 1/72

Previous topic - Next topic

Zing

Zdravo drugari,
posto se poslednjih par godina zezam sa krupnijom razmerom i projekti mi traju izuzetno dugo, odlucih da popustim detetu u sebi...

Maketa mi je bila izizetno zanimljiva jos od momenta kada se pojavila, ali sam se ja kao drzao svoje razmere... @Sandman na kutku a Lekic na svom YT kanalu dodatno podsticu interesovanje za ovu maketu! A @Slobo mi je obavezno pri svakom druzenju svojim odmerenim salama ukazivao da bi valjalo da probam i neku drugu razmeru i da mi 32ojka polako prelazi u dijagnozu  :rtfm  :hahaha

Maketu sam dobio za rodjendan (hvala @Артјом  :cheers ) odlucio da je radim OOB i bukvalno poceo da je radim isto vece :) ( "sasvim slucajno" imam sve boje za 109-ku ) sreca sreca radost, nemam sta drugo da kazem...

Uklapanje i inzinjering makete su bukvalno perfektni.
Interesantno mi je da sam uspeo relativno lako da poravnam ozloglasene Tamijine dekale tj da ponistim njihovu debljinu koristeci gunzeov gloss GX112 (taj sam imao pri ruci) i 3M-ovu smirglu 3000.
Nakon toga su prespricani dekantovanim i razredjenim premium topcoat-om semi gloss.

















 :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Slobo


Артјом

То је то бале мој!!!! :cheers