Trumpeter 1/350 italijanski teški kruzer Fiume

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Pozdrav svima,

Uglavnom radim avijaciju, ali sam znao da ću jednog dana zaći u "druge vode" jer imam veliko interesovanje za ove velike plutajuće stvari (takođe pravim drvenu Pintu u 1/50). Kada vidim brod bilo koje vrste, pomislim na avanturu. :)

Pa, došlo je vreme da počnem i sa brodogradnjom, a za to sam odabrao Trampijev Fiume, uglavnom zbog veoma interesantne šeme boja i umerene veličine.

Radiću ga "iz kutije", upoznajući se polako sa "tajnama zanata".

Do sada je ukplapanje palube i korita bilo idealno, kao i uklapanje nekih manjih delova. Kao igranje Lego kockicama.

 
Sada, za prvo pitanje za vas iskusnije - da li da montiram PE ograde pre farbanja ili posle?

Sklon sam mišljenju da je bolje da ih montiram ranije jer mogu da ispravim ako zabrljam sa lepkom, ali nisam siguran koliko su krhki i verovatno će se oštetiti tokom daljeg procesa. Ne znam.

 
Svi predlozi i saveti su više nego dobrodošli! :)

Hvala unapred.

Pozdrav,
Nikola








I par referenci Fiume-a i sestre joj Zare (sve dodatne fotografije su dobrodošle ako ih neko ima):












                 www.shelfforce.com

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

kizageo

#2
Ograde na koritu, ofarbaj na ramu i lepi ofarbane (pre toga preprskaj gloss lakom ivicu korita gde lepiš-manje će se videti super lepak),pa prematiraj. Na mostove lepi dok ih radiš... P,S. Te ograde nisu na ivici korita, slobodno ih lepi u spoju palube i korita...