Revell Spitfire MK V 1/32

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Jos jedan moj izlet u razmeru 1/32. Revellova maketa stara Boga oca sto bi se reklo, verovatno i vise od 60 godina. U kutiji je u stvari Seafire.
Ja sam odlucio da uradim ovaj model kao naseg Spita iz 352 squadrona RAF (Yugoslav). Nisam hteo da popravljam maketu, da ulazem bespotrebno novce i vreme u kojekakav eceraj, stajni trap, krilo jer je spisak prepravki podugacak. Nije vredno truda. Meni je ova maketa prvenstveno posluzila za zabavu. I dvoumio sam se uopste da li da objavim ovaj svoj rad.
Oznake sam sam farbao.







Lee Adama

lepo odradjeno, svidja mi se. jel si oznake farbao ili dekali?

YU-DFY

Quotejel si oznake farbao ili dekali?

Sve farbano, nema niti jednog dekala. Prvo sam sve iscrtao na papiru sestarom i olovkom. Onda sam skidao mere sa tog papira i prenosio ih na tamiya traku. Rondele sam isecao sestarom koji na jednom od svojih krajeva ima nozic za skalpel. Old school sto bi se reklo  ;)


Fredi

Zaista lepo odradjena maketa, svidja mi se mnogo. Naravno da uvek može bolje ( mislim u smislu dodavanja raznih dodataka u vidu eceraja ili rezina ), ali treba postaviti neke granice kao što si i sam rekao. Znam kako to izgleda jer sam i sam svojevremeno radio Rervellovog Spita Mk.II stari kalup , ali sam na kraju bio zadovoljan postignutim.  :super  :cheers