Re: Izvestaj sa takmicenja u Solunu

Previous topic - Next topic

medico

zbog preblema sa baterijom snimio sam nesto malo fotografija u iscekivanju Djoletovih fotografija koji je posebno obratio paznju na figure i avione ... evo nekoliko mojih snimaka na :

http://smg.photobucket.com/albums/v691/medico/Takmicenje%20Solun%2007/




milten

#1
Ovo mi je bio definitivno najlepsi vikend ove godine, odmah posle Mosonmagyarovara.  0:) Doduse, Mosonmagyarovar kao grad ne nudi neki sadrzaj osim "Tesko" marketa dok u Solunu imate sta god pozelite. Narocito je zanimljivije ako imate nekog ko poznaje grad i jezik pa ne morate da gubite vreme na trazenje i lutanje. Zahvaljujem se nasem domacinu Riletu. S druge strane u Mosonu imate oko 1500 maketa na takmicenju, a u Solunu nesto vise od 200. Po broju maketa takmicenje se ne razlikuje od nekog naseg posecenijeg takmicenja ali su kvalitet maketa i sama organizacija bolji nego kod nas. Na razocarenje aerofila a na moju radost otprilike 1/3 maketa bile su figure. (za najbolju maketu  na izlozbi izabrana je figura) Ostale 2/3 podelite na vozila, avione, diorama i brodove.
Papirologija je svedena na minimum sto znato ubrzava obradu rezultata i prijavljivanje maketa. Nije potrebno da popunite ceo A4 da biste prijavili maketu, vec dobijate jedan list po takmicaru u kome date licne podatke i navedete koje su sve makete vase i kojoj kategoriji pripadaju. Narocito mi se svidja sto ne morate da gubite vreme pisuci dok neko pokupuje sve sto vredi na buvljaku. Sastavnice nisu potrebne i nema pisanja doktorata na temu "moja maketa i ja".
Sto se tice sudija, oni moraju da iznesu svoje makete, koje ne ulaze u takmicarski deo. Vrlo pametna stvar, niko nece da prigovara o kvalitetu sudija kada vidi na licu mesta sta svaki sudija moze da uradi. Od nekih figura koje je radio jedan od sudija seo sam na d*pe.
Medalje su mnogo prakticnije. Nema trake koja sluzi da se okace oko vrata, vec su medalje kulturnije, diskretnije i upakovane u kutijice. Jedini nedostatak je sto nigde nisu okacili liste rezultata, ili ih mi nismo videli.
Postoji jedno pravilo sto se tice ovog takmicenja sto moze da vam zagorca zivot ako ste aeorofil ili obozavalac vozila, dok kod figura i diorama to nije slucaj. Neophodno je da svaka maketa ima postolje i da bude pricvrscena za njega. Plastelinom ili nekim slicnim sredstvom. Kada sam saznao za ovo odustao sam od ideje da izlazem avione. Mozda je zbog tog pravila , na kraju i bilo malo aviona na takmicenju – svega dvadesetak. Dobra strana je sto se ovako smanjuje opasnost od ostecenja maketa usled nepaznje. Sudije ne pipaju makete.
Kotizacija se naplacivala 2 evra po maketi. Standova za prodaju i nije bilo mnogo, svega 3 sa maketama i 2 sa knjigama. Meni je i to bilo dovoljno da potroim sav novac koji sam planirao za makete.
Sve u svemu, bilo je odlicno i definitivno imamo sta da naucimo od Grka. Toplo preporucujem svim zainteresovanim maketarima ovaj dogadjaj sledece godimne. Za razliku od nas gde se takmicenje kod nas zakazuje mesec dana unapred, ovo taknicenje se odrzava svake godine u isto vreme.
Slika ima puno, okacicu neke kasnije ove veceri.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Sandman

puno hvala Djole na iscrpnom izveshtaju i josh jednom chestitke tvojoj Tanji za medalju ;)  :-*

jedva chekam da vidim slike sa tekme, nadam se da ih imash malo vishe nego medico - shteta bash shto odoshe mu baterije :(

ako ikako moze, narezi na jedan CD slike od vikenda u full rezoluciji pa da razdelimo ko je zainteresovan?

ali ipak....JEDAN JE TESCO!!  ;) :D :D :D :D
...i zwei Rascha bitte! ;)
mosonmagyrovagorogokereke...  :D :P

milten

#3

Najbolja maketa na celoj izlozbi! Samogradnja.





Najbolja figura na izlozbi.


Najbolja Grcka maketa na izlozbi.




Maketa za kojom sam ja odlepio :o

Ima jos slika...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

milten

#4
Avioni


















MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

RILE-NS

Quote from: milten on 16-11-2007, 20:19:41

Najbolja maketa na celoj izlozbi! Samogradnja.





Najbolja figura na izlozbi.


Najbolja Grcka maketa na izlozbi.




Maketa za kojom sam ja odlepio :o

Ima jos slika...

Miltenu jedna ispravka nije najbolja grcka maketa jer 90% su bile grcke makete , vec najbolja maketa sa grckom temom.Ako mi dozvolite da se pohvalim da sam pre par godina na istom takmicenju i ja sa mojom maketom osvojio ovu titulu.Zamislite situaciju na proglasenju-a sada najbolja maketa sa grckom temom ide u ruke jednom Srbinu-tajac i onda aplauz.Tako nesto bi mogli da uvedemo i na nasa takmicenja da afirmisemo maketarenje domacih tema.

milten

#6
Quote from: RILE-NS on 17-11-2007, 10:02:58
Miltenu jedna ispravka nije najbolja grcka maketa jer 90% su bile grcke makete , vec najbolja maketa sa grckom temom.Ako mi dozvolite da se pohvalim da sam pre par godina na istom takmicenju i ja sa mojom maketom osvojio ovu titulu.Zamislite situaciju na proglasenju-a sada najbolja maketa sa grckom temom ide u ruke jednom Srbinu-tajac i onda aplauz.Tako nesto bi mogli da uvedemo i na nasa takmicenja da afirmisemo maketarenje domacih tema.

Pa daj da vidimo slike tvoje makete sa grckom temom:) Da se ja pitam ne bih samo uveo srpsku temu, vec i uprostio dokumentaciju (kao kod grka), promenio medalje (ove nase su mi sada smesne) ... ovo da sudije moraju da donesu svoje radove je takodje dobra ideja...
Sto se tice srpske teme tako nesto vec postoji na pojedinim takmicenjima kod nas, samo sto je ograniceno samo na avione.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/