Zvezda Hawker Hurricane 1/72 D-day postar MW 367

Previous topic - Next topic

milan78

Meni omiljena zvezdina maketa i kao porucena,Hariken sa invazionim straftama...Inace avion koji je prenosio postu u toku kampanje invazije,imao spremnike za pisma u vidu dopinskih rezervoara.Slike makete i ostalo:













Na slici pravog se vide invazione strafte i na gornjaci krila tako da sema iz uputstva za dekale i nije zbog toga tacna.Idu strafte na maketu...Toliko za sad.
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Uh MIki  :)

Ovo će biti pravi gušt. Imam istu (dobio na poklon, hvala Dejo :)  ) i ako budem učesnik kampanje, imamo dvije iste  ;D
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Quote from: milan78 on 09-01-2024, 22:16:35Na slici pravog se vide invazione strafte i na gornjaci krila tako da sema iz uputstva za dekale i nije zbog toga tacna.

Pred samu invaziju, direktiva je glasila da štrafte budu oko trupa, na gornjakama i donjakama krila.
Neposredno po okončanju Overlord-a, štrafte su uglavnom uklanjane sa gornjaka (a često i gornje polovine trupa), jer su bile preupadljive iz vazduha.

Postepeno su skroz uklanjane, kad se uhvati vremena.

Tako da šema bez štrafti na gornjakama jeste tačna, samo ne za sam period iskrcavanja.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milan78

Sad sta je tu je,nije sigurno prvih dana nosio postu zbog konfuzije i svega na licu mesta,pa moze da se uradi i tako bez strafta na gornjaci.Razmislicu vec.Hvala@warhawk.
Instagram-Peacockscaleworx

Lanmi

Sto rece moj sin na NG kupu Hoker Hajneken. Srecno, i salji fotke, mozda se i pridruzim/o u temi.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"