Space fighter - KITBASH

Previous topic - Next topic

chikavili

Mnog mi se svidelo kada sam se prosli put bavio kitbashingom, pa sam jedva cekao ponovo da probam.

Omiljena tema mi je SF. Kako kod nas ponuda nije nesto srecna, a i s obzirom da je u pitanju fantastika, jedina ogranicenja su moja masta i kolicina upotrebljivih delova  ;D

Za razliku od prvog puta, kada sam koristio svasta nesto u izradi i morao da lepim super-lekom (CA), ovog puta sam koristio samo visak delova sa drugih maketa ili delove starih rashodovanih maketa, kao i malo stirena, kako bih sve mogao da lepim lepkom za makete.

Kao osnova je posluzio Eurocopter Tiger (1:72) a ima delova od Su-27, A-7, Shackletona i ko zna cega sve jos :)

























A evo i par fotki u toku rada


Goran A.

Jel to brat od teke Alijenovog dropšipa? Dobar!

najjaci

Eee cikaVile,cikaVile... opet se igrate... Super je ispalo jedino sto mi kompozicijski malo odudara ovaj motor sa usisnikom jer je jedini element koji je obal. Da ne znam da je pravo za pojedine slike bih rekao da je 3D render. Lepo tebi lezi ovo, jesi li mozda pravio do sada Warhammer 40k ili Maschinen Krieger?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Poseidon

Ovo izgleda baš dobro druže... taman si mi dao volju da završim par mojih projekata na ovu temu davno započetih :)

chikavili

#4
Quote from: Goran A. on 31-01-2024, 23:37:06Jel to brat od teke Alijenovog dropšipa? Dobar!

Pa pazi... generalno bas volim dizajn dropsipova... alien, final fantasy, itd (generalno svi koji su koncipirani na bazi helikoptera i slicnih letelica) i definitivno sam bio inspirisan time. Nisam svesno to radio, niti sam se referencirao, ali podsvesno svakako.
Hvala :)

Quote from: najjaci on 31-01-2024, 23:40:12Super je ispalo jedino sto mi kompozicijski malo odudara ovaj motor sa usisnikom jer je jedini element koji je obal.

Iskreno, razmisljao sam i o tome pre lepljenja, ali sam zakljucio da mi uopste ne smeta. Kao sto rekoh - bez ogranicenja u kreativnosti ;)

Quote from: najjaci on 31-01-2024, 23:40:12Lepo tebi lezi ovo, jesi li mozda pravio do sada Warhammer 40k ili Maschinen Krieger?

Hvala i tebi. Nisam se do sada time bavio, ali me machinen krieger vec neko vreme bas privlaci, svidjaju mi se modeli. Malo mi kod nas slaba ponuda.

Btw, dve fotke na kojima sam obrisao stalak u Photoshopu i meni izgledaju kao renderi :D

Quote from: Poseidon on 01-02-2024, 07:56:43Ovo izgleda baš dobro druže... taman si mi dao volju da završim par mojih projekata na ovu temu davno započetih :)

E ovo mi je specijalno drago. Pa ima li ista bolje nego kada svojim radom jos nekoga motivises?! Veliko hvala  :super

Goran A.

#5
Quote from: chikavili on 01-02-2024, 09:21:21
Quote from: Goran A. on 31-01-2024, 23:37:06Jel to brat od teke Alijenovog dropšipa? Dobar!

Pa pazi... generalno bas volim dizajn dropsipova... alien, final fantasy, itd (generalno svi koji su koncipirani na bazi helikoptera i slicnih letelica) i definitivno sam bio inspirisan time. Nisam svesno to radio, niti sam se referencirao, ali podsvesno svakako.
Hvala :)
 

Ti kao čif dizajner, da objasniš kako ovo radi, ali u duhu Sci-Fi (više Sci nego Fi)  ;D

Ovo sad priče radi - ja volem kad su preuzeti delovi izmenjeni da se ne prepoznaje čiji su, bar ne na prvu. To verovatno i nije suština ove diCipline - Kitbashing, ali mi nekako tako više prija oku. 

Janjic

Sjajna ideja i realizacija, bravo!
Probao nešto slično prije par godina, nije išlo...
凸(¬‿¬)凸

chikavili

#7
Quote from: Goran A. on 01-02-2024, 23:13:39Ti kao čif dizajner, da objasniš kako ovo radi, ali u duhu Sci-Fi (više Sci nego Fi)  ;D
Kao klinac, voleo sam da citam stripove i da crtam. Onda sam poceo da crtam omiljene likove iz stripova. Posle nekog vremena sam krenuo da izmisljam svoje likove (karikature uglavnom). Kada sam kasnije analizirao te svoje "kreacije" shvatio sam da imaju, na primer, oci od asteriksa, brada od brace dalton, uvo od strumpfova, nos od nekog treceg... nista ja tu nisam radio planski i svesno, jednostavno inspiracija i podsvest odradili svoje ;)
 
Quote from: Goran A. on 01-02-2024, 23:13:39Ovo sad priče radi - ja volem kad su preuzeti delovi izmenjeni da se ne prepoznaje čiji su, bar ne na prvu. To verovatno i nije suština ove diCipline - Kitbashing, ali mi nekako tako više prija oku. 
To prepoznaju samo verzirani ljudi, sto je jako mali procenat. Cak se takmice ko ce da prepozna veci broj delova :D
U principu, kada se radi veliki model od velikog broja malih delova, to je izvodljivo. Kod ovako malih modela, tesko je izbeci prepoznavanje.

Quote from: Janjic on 02-02-2024, 00:04:03Probao nešto slično prije par godina, nije išlo...
Probaj opet.
I ja sam pokusavao nekoliko puta i zapinjao maltene na pocetku dok nije krenulo. Treba se opustiti i pusti da te vodi samo od sebe. Uglavnom me je kocilo to sto sam bio opterecen kako ce ispasti na kraju. Nema potrebe za tim. Cak i ako ne deluje nesto posebno, nakon farbanja i vederinga, izgledace mnogo bolje ;)

Janjic

Sve jasno frajeru, nemam sumnje da imaš pravo. Možda se i odlučim da probam još jednom  :)
凸(¬‿¬)凸