Ordnance QF-6pdr Mi.IV Late (Ace) 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Konačno sam se setio i uhvatio malo vremena da okačim slike nastavka Britanske kampanje.U nastavku kampanje uhvatio sam se i ove pikanterije.Do sada smo u glavnom bili zatrpani Arifix-ovim čestofuntašem koji je vremešan i u 1/76 razmeri koji je očigledno za današnje vreme i sa novim tehnologijama prevaziđen.Veoma značajan top koji se pored vučne varijante koristio i na tenkovima jedini ko ga je izbacio u 1/72 razmeri je ACE noćna mora maketara.I ako je maketa novijeg datuma bez mnogo fleša mogu reći da ga skoro nije ni bilo zadržala je čuvenu bespotrebnu komplikovanost i nelogičnost uklapanja.Sve je ok proteklo sa plastikom koja puca ko staklo ako se malo jače zapne te su vam potrebni živci pirotehničara kada se odvajaju delovi sa ramova do dela uklapanja samog topa sa račvama.E tu sam ga jedva uklopio zato što je pin koji prolazi kroz račve dosta kratak te se u startu treba opredeliti za borbeni ili vučni položaj.Ono što je interesantno što su date dve varijante MkII sa dodatnim štitovima i kraćom cevi, i MKIV u ranoj ikasnijoj varijanti sa dodatnim oklopom.Ja sam se odlučio za kasniju varijanu zbog jednog primerka koji krasi igralište za decu u centru sela Susek a koga viđam svaki put kad idem u vikendicu.Boje sam koristio Ammo MiG jer su lepo potrefili SCC15.Interesantno je što su dali u maketi sve tipove municije koje je koristio i dve vrste kanistera za municiju.Inače cena za ovolicko malo čudo nije bač mala čitavih 14EUR.Sada Dosta priče malo i slike neka govore.





Jovac

Svaka čast za uloženi trud.  :cheers  :cheers  :cheers